Fyll i din e-postadress för gratis uppdateringar om DRT Kungsbacka Löpning
Du är redan följare. Får du inga mejl kan du redigera dina Notisinställningar under Mina uppgifter.
Klicka på bekräftelselänken i det mejl vi skickat dig för att börja ta emot uppdateringar från DRT Kungsbacka Löpning .
Löpning
Följ oss för uppdateringar
Nu börjar det bita i kinderna på morgonen, den riktiga hösten kanske är här nu på riktigt… lagom till advent. 😉
40 löpare stod redo att ta sig an Bengt-Olofs stadsrunda, varav en ny. Välkommen Jesper Rydfjäll hoppas att du tycker vi var ett trevligt gäng, och att du dyker upp igen.
Starten går vid Sjukstugevägen. Är det en tillfällighet att mördartrapporna upp till vattentornet ligger precis jämte ”sjukstugan” som vi kom fram till låter mycket mysigare och trevligt än sjukhus. ;)
Vägen gick senare via Varlaskogen och Kungsbackaskogen, självklart med alla dess backar… ”Underbart” ropar då bara en person… 😂 (Jessica H) underbart ändå med positiva människor. ❤️
Alla kom runt hela den här gången, då den här rundan ändå är känd för DRTs enda benbrott under löptur (en tumme, men ändå) De flesta av oss är ju runt medelåldern nu och då får man ta det lugnt, annars har man snart en bruten lårbenshals.
Avslutningsvis blev det värmande kaffe tack Johnny och god kaka tack Martin. Extra gott nu när det är kallt ute.
Tack och bock till nästa vecka!
Ha en fortsatt trevlig helg! ❤️
Lördagens tjusiga bild hittar vi här
/Anneli
Kommentera
Du måste logga in för att kommentera