Fyll i din e-postadress för gratis uppdateringar om Djurgårdshof IK F13
Du är redan följare. Får du inga mejl kan du redigera dina Notisinställningar under Mina uppgifter.
Klicka på bekräftelselänken i det mejl vi skickat dig för att börja ta emot uppdateringar från Djurgårdshof IK F13.
F13
Följ oss för uppdateringar
TILL ALLA SPELARE OCH FÖRÄLDRAR I HANDBOLLSSKOLAN OCH F-2012
Smittskydd Stockholm och Stockholms stad har meddelat att från i morgon 16 januari är det tillåtet att ha föreningsledd organiserad träning i skog och mark under förutsättning att det kan ske enligt Folkhälsomyndighetens råd.
Från måndag 18 januari kan även träning vid stadens utomhusanläggningar bedrivas.
Gällande idrottsanläggningar för idrott inomhus gäller fortfarande regeringens rekommendation att dessa ska hålla stängda till och med den 24 januari och därefter öppnas.
Vi i Handbollsskolan och F-2012 kommer således inte att bedriva några träningar innan den 24 januari. Vi kommer att återkomma med mera information när vi kan komma igång med träningarna igen.
Ett sätt att hålla handbollsgeisten vid liv är att följa det fantastiska handbollslandslagets resa i handbolls-VM!😃 Vilken härlig match igår. Vill man lära sig lite mer kan man dessutom lyssna på kommentarerna efter matcherna där man även visar filmsnuttar på matchsekvenser.
Följ nedan länk för mer information om rekommendationerna:
https://vardgivarguiden.se/nyheter/2021/januari/organiserad-utomhustraning-kan-borja-fran-16-januari/
Trevlig helg!
/Ledarna i Handbollsskolan och F-2012
| Träning | 7 jan, 19:30 |
| Träning | 7 jan, 20:00 |
| Träning | 8 jan, 18:45 |
| Träning | 10 jan, 11:00 |
| Årsta AIK HF 3 (hemma) | 11 jan, 14:15 |
Hej Caroline! God fortsättning du med! Kul att Daphne är peppad inför terminen. Det är så roligt att det är VM nu! Vi håller tummarna att vi kan komma igång med träningen i närtid också!???
RapporteraRapportera