Fyll i din e-postadress för gratis uppdateringar om Skellefteå Cheerleading Sapphires
Du är redan följare. Får du inga mejl kan du redigera dina Notisinställningar under Mina uppgifter.
Klicka på bekräftelselänken i det mejl vi skickat dig för att börja ta emot uppdateringar från Skellefteå Cheerleading Sapphires.
Sapphires
Följ oss för uppdateringar
Vi har pratat med de aktiva om att styra ihop en lagfrukost nu på Söndag innan juluppvisningen. Vi tänker oss ett knytkalas där alla tar med sig något ätbart frukostaktigt som alla sedan får ta av. Det blir alltså en frukostbuffé. Utöver denna frukost så ska de aktiva ha med sig lunch och mellanmål, all info står i tidigare inlägg om juluppvisningen, länk till det inlägget:
https://www.laget.se/CheerSkelleftea-sapphires/News/7986266/Juluppvisning-2025
Kläder till juluppvisningen: Svart T-shirt, Vita Nike sockar, Tävlingskjolen.
Hår: Hög lockad svans utan bena
Smink: Valfritt smink
Vi kommer att fixa oss tillsammans sedan åker vi mot Balderhallen.
Vi har bokat RF-sisus lokal på idrottenshus, Norrvalla Mullbergsvägen 11B mellan 08.00-09.40. Vi kommer att ha ungefär en timme på oss att fixa oss så om man vet med sig att man behöver mer än det så får man gärna börja sminka eller fixa hår hemma. Viktigt att alla är där i tid så vi hinner äta och fixa oss utan att stressa.
Ta gärna med spegel att fixa er i då det kommer att vara begränsat med speglar på plats.
Alla 5 tränare har bil så vi kommer inte behöva hjälp med skjuts från Norrvalla till balderhallen.
Schema för dagen:
-Frukost/Fixa oss 08.00-09.35
-Åker till Balderhallen 09.40
- Samling på Balderhallen 10.00
-Gemensam uppvärmning 10-11.30
-JULUPPVISNING 12-15.30~
Bilden ovanför så ser ni tidigare års frukostbuffé, ta inspo på vad ni kan ta med er!❤️
Kommentera
Du måste logga in för att kommentera