Fyll i din e-postadress för gratis uppdateringar om Sport o GK Charlo Herrar seniorer
Du är redan följare. Får du inga mejl kan du redigera dina Notisinställningar under Mina uppgifter.
Klicka på bekräftelselänken i det mejl vi skickat dig för att börja ta emot uppdateringar från Sport o GK Charlo Herrar seniorer.
Herrar seniorer
Följ oss för uppdateringar
SoGK Charlo – Onslunda 9-0
Onslunda har startat upp igen och kom med många spelare inför matchen. Gäller att alltid ha fokus när det är match. Spelar ingen roll vem man möter. Fokus, gör jobbet. Vi tog ledningen snabbt och man tyckte nu har vi matchen under kontroll. Onslunda växte och kunde gjort både 1 och 2 mål. Vi skapar målchanser men fler mål blev det inte.
Andra halvlek blev betydligt bättre. Framför allt positionsspelet och löpningarna kom igång. Kan inte klaga när man gör 8 mål i andra. Inställningen var god att titta på och full kontroll i andra halvlek. Kul att Pontus, Nils Och Amandus var tillbaka. Får vi hoppas på en fortsättning?
Målskyttar: Calle 3 mål, Pontus 2 mål. Nils 1 mål, Viktor 1 mål, Tobbe P.1 mål och Vigge 1 mål.
| Klubbstugan bokad | 25 maj, 18:00 |
| Träning | 25 maj, 18:45 |
| Träning | 27 maj, 18:45 |
| Anderslövs BoIK (borta) | 31 maj, 12:00 |
| Träning | 1 jun, 18:00 |
| 20 apr | Stödförening 2026 |
| 20 apr | Låt Charlo ta hand om dina pantburkar |
Kommentera
Du måste logga in för att kommentera