Fyll i din e-postadress för gratis uppdateringar om Sport o GK Charlo Herrar seniorer
Du är redan följare. Får du inga mejl kan du redigera dina Notisinställningar under Mina uppgifter.
Klicka på bekräftelselänken i det mejl vi skickat dig för att börja ta emot uppdateringar från Sport o GK Charlo Herrar seniorer.
Herrar seniorer
Följ oss för uppdateringar
Ikväll var det full fart på träningen, nästan fler prova på spelare än Charlo spelare. Kvälls träning med snabba fötter följd av Toddes passningsspel. Tord lade beslag på alla bollar enlig Todde, för målvakts träning? Avslutande spel där en hel del bra kombinationer utfördes. Målvakterna fick jobba hårt och man gör det bra. Mycket med energi och visst det återstår en del innan man kan var säker på vilka som väljer SoGK Charlo. Just energin på spelet var riktigt kul att se. Matti kom ut och hälsade på, tyvärr det dröjer ett tag till innan Matti kommer tillbaka. Närmast en magnet röntgen som skall utföras. Nu får man hoppas att man kommer fram till rätt diagnos.
Jeppe lämnar för KIF och all lycka till med nya utmaningar. Nu slipper du 70-20 eller? Hoppas att skadorna nu läker och målen trillar in. Lycka till Jeppe.
| Träning | 27 maj, 18:45 |
| Anderslövs BoIK (borta) | 31 maj, 12:00 |
| Träning | 1 jun, 18:00 |
| Träning | 3 jun, 18:45 |
| Styrelsemöte | 3 jun, 19:00 |
| 20 apr | Stödförening 2026 |
| 20 apr | Låt Charlo ta hand om dina pantburkar |
Kommentera
Du måste logga in för att kommentera