Fyll i din e-postadress för gratis uppdateringar om Sport o GK Charlo F-2007/2008/2009/2010
Du är redan följare. Får du inga mejl kan du redigera dina Notisinställningar under Mina uppgifter.
Klicka på bekräftelselänken i det mejl vi skickat dig för att börja ta emot uppdateringar från Sport o GK Charlo F-2007/2008/2009/2010.
F-2007/2008/2009/2010
Följ oss för uppdateringar
Vi delar just nu ut försenade men fina julklappen samt träningspriset för 2020 och kommer delas ut ikväll (11/2) och träningarna framåt.
Vi har och kommer dela ut NewBody kataloger till barnen. Information om hur försäljningen går till har kommit ut via Charlo från Jenny J. och Carita C.
Vidare gör dem lättade restriktionerna att vi kan och försöker få en innetid. Om kommunen ger oss tid blir det kanske en bättre tid än sist, från 15/2, måndagar kl16:30-18:00. Exakt tid kommer inom kort.
Vi tänker fortsätter med uteträningarna på torsdagarna, kan då bli 2 tillfälle/vecka. Måndag inne och torsdag ute.
Vi är anmälda till seriespel och kommer söka lagdispens, men har inga inomhuscuper planerade denna våren.
Har ni frågor eller vill diskutera något ?
Hör av er till närmsta ledare.
Mvh Magnus & Mattias
Kommentera
Du måste logga in för att kommentera