Fyll i din e-postadress för gratis uppdateringar om Brooklyn Tigers Unga HF U13/ -13
Du är redan följare. Får du inga mejl kan du redigera dina Notisinställningar under Mina uppgifter.
Klicka på bekräftelselänken i det mejl vi skickat dig för att börja ta emot uppdateringar från Brooklyn Tigers Unga HF U13/ -13.
U13/ -13
Följ oss för uppdateringar
Tröjfärger:
Svarta - Wilson, Sigge, Ludde, odin, Algot, Alvin, Wiggo, Svante, William, Lucas, Walter F, Emilia.
Röda - Louie, Eddie, Frank, Julian, Linus, leo U, Jesper, Leo L, Walter H, Enar, Vincent.
MV: Joseph & Axel & gärna någon till.
Denna vecka har vi tre träningar och sista passet på torsdagen 21/12 så kör vi skills competition plus lite helplansspel, efter passet fikar vi tillsammans i omkädningsrummet. Efter torsdagens träning är är det träningsledigt med laget fram till 2024, så fort vi får träningstider för nästa år kommer kallelser ut. Under julledigheten uppmanar vi såklart till spontanidrottande och det kommer vid torsdagens träning gå ut en julutmaning till alla spelare kring hur många dagar man lyckas skjuta 50 skott per dag.
På tal om utmaningen så genomförde istränarna en halvtidsanalys kring laget förra veckan, där det bland annat konstaterades att just skott och avslut överlag är ett förbättringsområde. Summeringen av den analysen läggs ut i fliken Dokument i slutet av veckan för föräldrar och spelare att ta del av.
Vi ses på hallen!
Med vänlig hälsning
Ledarna
| Träning | 30 dec, 16:10 |
| Träning | 2 jan, 18:15 |
| Träning | 3 jan, 18:00 |
| Rosvik (borta) | 4 jan, 09:00 |
| Intresseanmälan 3-3 sammandrag i Rosvik | 4 jan, 09:00 |
Kommentera
Du måste logga in för att kommentera