Fyll i din e-postadress för gratis uppdateringar om Boden Basket Pojkar 08-09
Du är redan följare. Får du inga mejl kan du redigera dina Notisinställningar under Mina uppgifter.
Klicka på bekräftelselänken i det mejl vi skickat dig för att börja ta emot uppdateringar från Boden Basket Pojkar 08-09.
Pojkar 08-09
Följ oss för uppdateringar
Föräldramöte ikväll, ungefär hälften av spelarna var representerade. Detta beslutades:
Ekonomiansvarig: Linda (Hugos mamma)
Ansvarig inköp och försäljning: Andreas och Linda (Lukas föräldrar)
Ansvarig för laget.se Daniel (Neos pappa)
Ansvarig att göra bemanningslista för sek och fika: Marie-Therese
Vi kommer att sälja Bingolottos skrapkalender och uppesittarlott. När man sålt görs betalning till Linda via swish 070-1719229. Märk betalningen med spelarens namn.
Just nu frivillig försäljning av de Bambusa-sockar som finns kvar från ifjol. Hämtas hos Stina Nilsson i styrelsen. Just nu har laget ca 25.000 I lagkassan.
Kalender för träningar och matcher ska finnas i laget.se. Där kommer även kallelse till matcherna att skickas ut. Viktigt att tacka ja/nej, annars antas man tackat nej.
Första matcherna är nu på lördag, två stycken. En hemma (HU2) och en borta (HU3). Vem som spelar när meddelas efter onsdag. Vi är anmälda i två serier. De yngre och nyare spelarna spelar i huvudsak i början i serie HU3 (liten boll) och de äldre i HU2 (stor boll, 24 sek).
Kolla gula och svarta matchställ hemma. Vad finns, vad passar etc.
Marie-Therese gör bemanningslista. Tre föräldrar i sek och två i fiket varje hemmamatch. Kan man inte given tid måste man själv byta tid med annan förälder. Instruktioner till att sitta i sekretariat läggs in här och i laget.se. Har man inte gått utbildningen ansvarar man själv för att lära sig innan man ska sitta första gången i seket. Instruktioner till fiket står på lådorna med kaffe etc i förrådet. Ansvarig för fik bakar och tar med mjölk. Övrigt finns i förrådet.
Kommentera
Endast sidans medlemmar kan kommentera