Fyll i din e-postadress för gratis uppdateringar om Blomstermåla IK Seniorer Herrar
Du är redan följare. Får du inga mejl kan du redigera dina Notisinställningar under Mina uppgifter.
Klicka på bekräftelselänken i det mejl vi skickat dig för att börja ta emot uppdateringar från Blomstermåla IK Seniorer Herrar.
Seniorer Herrar
Följ oss för uppdateringar
Imorgon tisdag kl 18.45 är det avspark hemma mot Runsten. Vi förlorade borta mot dem med 2-0. En jämn match men vi kunde inte riktigt nå eller hota dem där. Den sista krämen var inte rätt blandad men nu känner vi att tiden talar för oss. Det börjar sitta bättre allt vi jobbar på. Sakta framåt. Vi har tränat bra i 4 veckor och vi orkar 90 min, vilket ger oss ett självförtroende i sig. Att orka. Vi har börjat bra i höst med två segrar, vänt underläge och kämpat hårt. Runsten är ett stabilt hårt arbetande lag. De är tuffa att bryta ner men vi ska göra allt vi kan för att göra det. Vi kan bara ge vår trupp inför matchen då vi väntar på svar från spelare.
Grasse, Charlie, Mats, Osse, Felix, Benjamin, Viktor, Markus, Wille, Thomas, Phille, Matte, Kim, Tom, Robin, Albin och Jocke.
Utanför laget är Emil, Alle, Ludde E och Ludde F som alla är på väg tillbaka från lite träningsfrånvaro så det är skönt att de alla är på gång igen.
| Träning | 4 jun, 18:00 |
| B-lags match Fårbo borta | 7 jun, 15:00 |
| Träning | 9 jun, 18:00 |
| Träning | 11 jun, 18:00 |
| A-lags match Gullabo hemma | 13 jun, 14:45 |
Kommentera
Du måste logga in för att kommentera