Fyll i din e-postadress för gratis uppdateringar om Blackeberg Basket F10 Ängby
Du är redan följare. Får du inga mejl kan du redigera dina Notisinställningar under Mina uppgifter.
Klicka på bekräftelselänken i det mejl vi skickat dig för att börja ta emot uppdateringar från Blackeberg Basket F10 Ängby.
F10 Ängby
Följ oss för uppdateringar
Vi kommer, med stöd från Riksidrottsförbundet (RF), Stockholms Basket Distrikt (SBD) och Blackeberg Basket, fortsätta med träningarna.
Vi kommer anpassa träningarna efter råd från RF, vilket innebär att vi minimerar fysisk kontakt innan, under och efter träningarna.
Det innebär också att spelare (och vi ledare) ska undvika att åka kollektivtrafik till och från träningen.
Ytterligare anpassningar vi tar till är att endast spelare och ledare får vistas i hallen. För att undvika trängsel utanför hallen kommer vi gå in och ut genom den andra dörren (den når man via gången utanför omklädningsrummet).
Vi har full förståelse för att man väljer att inte delta på träningarna under rådande omständigheter - meddela gärna oss om så är fallet så vi vet att ni inte kommer.
Felicia har varit hemma med huvudvärk ett par dagar så det blir ingen träning för henne idag.
RapporteraRapportera