Fyll i din e-postadress för gratis uppdateringar om BK Forward P-2014 Lundby
Du är redan följare. Får du inga mejl kan du redigera dina Notisinställningar under Mina uppgifter.
Klicka på bekräftelselänken i det mejl vi skickat dig för att börja ta emot uppdateringar från BK Forward P-2014 Lundby.
P-2014 Lundby
Följ oss för uppdateringar
Hej allihopa,
alla ska nu ha fått ut NewBody-kataloger. Hoppas Ni har kunnat starta upp en försäljning, några har hört av sig till mig och fått en säljkod för att kunna för att kunna sälja via mobilen. Det gör det möjligt att nå ut till fler och nå säljmålet som är 4 pkt /medlem. Behöver Ni länken för att kunna aktivera försäljningen i mobilen så skicka ett SMS till mig på 070 381 81 70 så skickar jag över koden. Försäljningen håller på till 5:e maj.
Vi börjar träna på naturgräs på Lyckås IP from Söndag 4/5. Vi har följande träningstider utomhus:
Söndagar 10:00 - 11:30
Måndagar 17:30 - 19:00
Onsdagar 17:30 - 19:00
Vi har anmält 2 lag till seriespel, vi kommer försöka rotera i dom olika lagen så ibland kan man spela i lag Svart och ibland i lag Gul. Detta för att vi vill kunna ge alla barn möjlighet att utvecklas individuelt och att de ska inspireras och tycka det är roligt med matcher. Vi ber Er att besvara kallelser så fort Ni får del av dom. Är kallelsen obesvarad så måste vi kalla in extra spelare och då kommer vi inte låta spelaren som inte besvarat kallelsen vara med.
Det kan vara match för ett lag en dag samtidigt som det kan vara träning för de som inte är kallade till match, vi som ska bedriva träningspassen ser gärna att de som inte spelar match kommer på dessa träningar också i så stor omfattning som möjligt för att det ska vara någon mening med att bedriva dessa träningar. Märker vi att det blir för få deltagare eller att vi ledare inte kan vara på flera platser samtidigt så ställer vi in dessa träningar.
Tränings/spelaravgiften måste vara betald för att spelaren ska få kallelse till match.
Vi har träning i eftermiddag på Vivalla IP (Ballonghallen eller ev. på konstgräset) samt på tisdag i Ballonghallen sedan drar vi igång på Lyckås IP.
IK Sturehov 3 (hemma) | 28 maj, 17:30 |
Träning | 28 maj, 17:30 |
Kopparberg BK (hemma) | 1 jun, 10:00 |
Träning | 1 jun, 10:00 |
Träning | 2 jun, 17:30 |
Hej leon kommer inte idag
RapporteraRapportera
När ska vi swischa friköp?
RapporteraRapportera
Försäljningen pågår nån vecka till, jag kan skicka ut info efter det👍
RapporteraRapportera