Fyll i din e-postadress för gratis uppdateringar om Bergums IF P-2017
Du är redan följare. Får du inga mejl kan du redigera dina Notisinställningar under Mina uppgifter.
Klicka på bekräftelselänken i det mejl vi skickat dig för att börja ta emot uppdateringar från Bergums IF P-2017.
P-2017
Följ oss för uppdateringar
Hej och välkomna tillbaka till Fotboll med Bergums IF!
Hoppas ni alla haft en skön och härlig sommar! Nu har de flesta av terminens alla aktiviteter börjat att dra igång, och likaså fotbollssäsongen med Bergum! Det var roligt att se alla igen efter sommaren på träningen i söndags!
Våra träningstider i höst kommer vara samma som förra året:
Torsdagar kl 17:30 - 18:30, och Söndagar kl 10:00 - 11:30
Träningarna kommer vara Bergumsvallen i Olofstorp.
Vi tränare ser mycket fram emot en fartfylld och rolig säsong med er!
Redan på söndag väntar sammandrag i Lerum, mer info samt lagindelning kommer inom kort. Ni hittar info om sammandraget här: Sammandrag Aspevallen
Endast sidans medlemmar kan kommentera
Kortas söndagsträningen ner till 1 timma istället för 1,5timma som det var i våras?
RapporteraRapportera
Nej, förlåt! Det blev fel dar. Tack för du uppmärksammade det! Även söndagar är som vanligt, dvs. 10:00 - 11:30!
RapporteraRapportera
Hej Jesper! Jag skickade SMS till dig men inte fått svar. Undrar om du kan skicka OK för Nikolas.
RapporteraRapportera
Hej Sandra, du fick precis ett svar för en stund sedan
RapporteraRapportera
Hej! Jag anmälde Tim till sammandraget nu på söndag, men han kan inte vara med, tyvärr.
RapporteraHar också sett i kalendern att det står om nån cup i Ahlafors - är detta någonting vi ska vara med på?
Rapportera
Hej Damien, tråkigt att Tim inte kan vara med. Hoppas han kan vid nästa tillfälle. Ja, det stämmer att vi är anmälda till Alhaforscupen, det kommer kallelse inom kort!
RapporteraRapportera