Fyll i din e-postadress för gratis uppdateringar om Bergdalens IK Herr U15
Du är redan följare. Får du inga mejl kan du redigera dina Notisinställningar under Mina uppgifter.
Klicka på bekräftelselänken i det mejl vi skickat dig för att börja ta emot uppdateringar från Bergdalens IK Herr U15.
Herr U15
Följ oss för uppdateringar
Hej föräldrar.
Ny säsong närmar sig med stormsteg och snart kan vi se ljuset i vintermörkret. För tillfället tränar vi inomhus, men inom kort kommer vi att ta steget ut i friska luften igen. Vi har utökat ledarstaben för i år och kan stoltsera med att vi nu är sju ledare i laget.
Tränare är:
Ioannis Callioras (Lucas pappa)
Jonas Gustafsson (Sindres pappa)
Henrik Ådahl (Olles pappa)
Fredrik Fürst (Elwins pappa)
Andreas Karlsson (Johannes pappa)
Administratörer är:
Alexandra Schörling (Elwins mamma)
Karin Jogeland (Julius mamma)
Vi vill också uppmärksamma er på lite förhållningsregler för P11 2024.
Det som gäller för P11 2024 är följande:
- Betald medlems och träningsavgift för att få delta på träningar, matcher och cuper.
- Att ert barn är anmält till aktiviteten på laget.se innan deadline passerat, om så inte är fallet så kommer ert barn inte att få delta (detta gäller i första hand matcher och cuper, men önskvärt är att alla tackar ja eller nej även till träningar).
- Att killarna alltid har rätt utrustning på träningar, matcher och cuper så som vattenflaska, benskydd, kläder efter väder osv. (Har killarna inga benskydd på sig får de inte delta).
- Om ert barn tramsar och leker under träningen kommer de att placeras vid sidan av planen en stund alternativt skickas hem. Detta gäller även vid nedlåtande kommentarer och kränkande beteende mot lagkamrater, motståndare, ledare osv.
- Att ni föräldrar har uppdaterade kontaktuppgifter på laget.se så att vi ledare kan nå er vid behov.
- Att alla killar och ni föräldrar i laget bidrar med att sälja bingolotter, hjälpa till i kiosken osv.
- Önskemål finns om att alla killar i laget bär Bergdalens IK:s träningskläder på träningar, matcher och cuper. Detta hoppas och tror vi kan stärka lagsammanhållningen och öka känslan av tillhörighet. Träningskläder går att köpa på Intersport. Länk till Intersport
Om det finns frågor kring något ovanstående så tveka inte på att höra av er.
Har ni möjlighet så kom gärna förbi på träningarna om det så bara är 10 minuter. Det uppskattas av killarna, men också av oss ledare.
Mvh / Ledarna för P11
Endast sidans medlemmar kan kommentera
| IF Elfsborg Svart (hemma) | 17 maj, 11:00 |
| Träning | 18 maj, 18:30 |
| Träning | 20 maj, 17:00 |
| Träning | 21 maj, 18:15 |
| Sandared/Sjömarken Vit (hemma) | 24 maj, 18:45 |
Tack för info!
RapporteraRapportera
Hej undrar om de finns fotbollsstrumpor till Ville då han har haft två olika dom senaste matcherna o dessutom är dom för små😅
RapporteraRapportera
God eftermiddag. Är de någon träning i morgon?
RapporteraRapportera