Fyll i din e-postadress för gratis uppdateringar om Balltorps FF
Du är redan följare. Får du inga mejl kan du redigera dina Notisinställningar under Mina uppgifter.
Klicka på bekräftelselänken i det mejl vi skickat dig för att börja ta emot uppdateringar från Balltorps FF.
Balltorps FF
Följ oss för uppdateringar
Hej !
Ni har inte missat påsklovscampen som äger rum 8/4-10/4 ?!
Pris: 995kr
Balltorps spelare betalar endast: 695kr
Sista anmälningsdag onsdag 1/4!
https://docs.google.com/forms/d/e/1FAIpQLSe61fZY2kZjEfV9sJ856NOmsUx-ovc3tuJNXyE9BBEqCt_d9w/viewform?utm_source=ig&utm_medium=social&utm_content=link_in_bio&fbclid=PAb21jcAQ3m0dleHRuA2FlbQIxMQBzcnRjBmFwcF9pZA81NjcwNjczNDMzNTI0MjcAAafPNTbesv0QR5mMBM7P4FzI8vdJ4hcBGhscBt6N6Aw03v8Vy4-SliR-XDnjvQ_aem_OMY67CtWIQMuO1rFNLK_ig
Campen leds av tränarna bakom SB Coaching – två UEFA B-utbildade instruktörer med erfarenhet av spelarutveckling i både ungdoms- och seniorfotboll.
Under tre dagar ligger fokus på de tekniska detaljer som ofta får för lite utrymme i den vanliga lagträningen. Spelarna kommer att arbeta med moment som:
Första touch och mottagningar
Finter och 1 mot 1
Vändningar och bollkontroll
Avslut i olika situationer
Träningen är uppbyggd för att ge varje spelare många bollkontakter, tydlig feedback och möjlighet att utvecklas i sin egen takt.
Datum: 8–10 april
Tid: 09:00–13:30
Plats: Förbovallen
Campen passar alla spelare som vill utveckla sin teknik, få ökat självförtroende med bollen och samtidigt ha roligt tillsammans med andra.
| U12 Träning | 2 apr, 17:15 |
| P-2017 Träning | 2 apr, 17:45 |
| P-2017 Föräldramöte | 2 apr, 18:30 |
| U12 Future Cup | 4 apr, 10:40 |
| Fotbollsskolan 2021 Träning | 5 apr, 10:00 |
Kommentera
Du måste logga in för att kommentera