Fyll i din e-postadress för gratis uppdateringar om Föreningen Showdansgruppen Balance
Du är redan följare. Får du inga mejl kan du redigera dina Notisinställningar under Mina uppgifter.
Klicka på bekräftelselänken i det mejl vi skickat dig för att börja ta emot uppdateringar från Föreningen Showdansgruppen Balance.
Balance
Följ oss för uppdateringar
Hej!
Nu är det inte många dagar kvar till show! Hoppas ni är lika taggade som vi är. Nedan kommer lite info inför dem kommande dagarna.
Onsdag: På onsdag ses vi kl. 17 i kulturhuset för genrep. På genrepet ska ni ta med alla scenkläder då vi ska träna som om det vore den riktiga showen. Smink och hår behöver dock inte vara fixat.
Fredag: På fredag har vi vår första riktiga show. Detta innebär att kläder, smink och hår ska vara fixat/fixas på plats och alla kläder ska med! Tänk på att inte komma i showkläderna då dem ska lämnas kvar i kulturhuset mellan fredagen och lördagen. Vi samlas kl. 17.
Lördag: På lördag samlas vi kl. 11. Då är alla kläder redan på plats så då räcker det med en matsäck och ombyte med sig. Fixa även det ni kan av smink och hår hemma så löser vi resten på plats.
Passa på att ställ frågor nu ifall ni har några så vi har allt under kontroll tills på fredag!😊