Fyll i din e-postadress för gratis uppdateringar om Föreningen Showdansgruppen Balance
Du är redan följare. Får du inga mejl kan du redigera dina Notisinställningar under Mina uppgifter.
Klicka på bekräftelselänken i det mejl vi skickat dig för att börja ta emot uppdateringar från Föreningen Showdansgruppen Balance.
Balance
Följ oss för uppdateringar
Hej!
Som vi har förstått det är det många som tycker det är svårt med den blåa tröjan till showen.
Så här får ni en bild på vilka färger som är okej på tröjan!!!(inte dem överstrukna). Alltså den behöver inte vara EXAKT som leggingsen vi la ut! Men relativt lik dem färgerna som är på bilden! Skicka till oss en bild på tröjan ni tänkt om ni är osäkra.
Tröjan kan vara en sweatshirt, eller en långärmad t-shirt. Det finns mängder om man googlar. Om det är något litet tryck på tröjan kan man ha den ut och in!
I allra allra värsta fall går det bra med en Hoodie också!(men då får man ha försökt hitta vanlig först)
Det går även att hitta långärmad tröja på vuxenavdelningen, man kan ta i storlek xxs eller xs beroende på tröjan. Jag och Maja har under flera shower köpt tröjor till Balance från vuxenavdelningen i mindre storlek och det har funkat perfekt!!
Glöm inte fråga nära och kära om dem har tröja att låna ut också!
Tycker också det är väldigt tråkigt att vi har hört klagomål om att man måste lägga pengar. Det är inte alls mycket vi begär och kläderna vi lagt ut bild på är endast en rekommendation för att hjälpa er. Till skillnad från andra dansstudior eller sporter är vi väldigt billiga.
Och eftersom det inte har varit ordentlig show sen 2019 har ni knappt behövt fixa något till showen. Som förra året när vi spelade in showen fixade jag och Maja båda tröjorna.
Hoppas ni förstår och att detta var till hjälp!😊
Endast sidans medlemmar kan kommentera
Det är ju inte heller fel att tipsa varandra om man hittat någon tröja någonstans!!!
RapporteraRapportera
Ännu ett tips är att beställa från internet då utbudet är mycket större där än i butikerna. Och speciellt butikerna i Hässleholm.. och är det något ni behöver hjälp med så är det bara att säga till! Vi kan skicka länkar eller vad som helst om ni känner att ni behöver hjälp.
RapporteraRapportera
https://www.nameit.com/sv-se/ni-kids-all-tops/ni-kids-all-tops-sweatshirts/sweatshirts/sue-langarmad-sweatshirt-13208671_SurftheWeb.html
RapporteraRapportera
Denna beställde vi finns i lite olika stl.
RapporteraRapportera
Vi beställde den här. Julie har 134/140 upptill, motsvarar xs-xxs hos Nelly.com - https://nelly.com/se/kl%C3%A4der-f%C3%B6r-kvinnor/kl%C3%A4der/toppar/nly-trend-917/soft-rib-top-193922-0029/
RapporteraRapportera
Hittade denna
Rapporterahttps://www.zalando.se/next-sweatshirt-blue-nx324k05t-k11.html
Rapportera
Såg nu att storlekarna var slut tyvärr på det tipset jag skickade..
RapporteraRapportera