Fyll i din e-postadress för gratis uppdateringar om Föreningen Showdansgruppen Balance
Du är redan följare. Får du inga mejl kan du redigera dina Notisinställningar under Mina uppgifter.
Klicka på bekräftelselänken i det mejl vi skickat dig för att börja ta emot uppdateringar från Föreningen Showdansgruppen Balance.
Balance
Följ oss för uppdateringar
Hej!
En termin går fort och snart är det dags för vår årliga julavslutning lördagen den 24/11 för dansarna. För er som är nya i föreningen så brukar vi ha en avslutning i T4-skolans sporthall där vi träffas för att visa upp terminens dans för varandra. Vi bjuder även på julfika. Avslutningen börjar kl 14.00 och är slut 15.30.
Meddela resp ledare om ev matallergi finns.
Lite andra datum som kan vara bra att skriva in i almanackan är;
Årsmöte den 9/2 kl 14.00 i danssalen. I dagsläget är alla platser i styrelsen upptagna, men kom gärna och var med och påverka. Det enda kravet vi har är att om man ska ha rösträtt så måste man vara stödmedlem. Detta kostar 50kr/år och betalas in på vårt bankgiro 224-5199.
Varmt välkomna!
Show
14/4 & 28/4 Rep på T4
5/5 Tekniskt rep+scentid i Röda Salongen
8/5 Genrep
10/5 Show
11/5 Show
Mer information om tider kommer när det närmar sig.
Vi kommer skicka ut en länk där man ska fylla i om dansaren har någon matallergi. Detta är viktigt för oss att veta inför showen så att vi kan förbereda ev specialkost.
Nästa termin startar v 4.
Mvh
Styrelsen
Måste man söka in på nytt till nästa termin?
RapporteraRapportera
Nej! Det behöver man inte
RapporteraRapportera