Fyll i din e-postadress för gratis uppdateringar om Torp GoIF Tävlingsgrupp
Du är redan följare. Får du inga mejl kan du redigera dina Notisinställningar under Mina uppgifter.
Klicka på bekräftelselänken i det mejl vi skickat dig för att börja ta emot uppdateringar från Torp GoIF Tävlingsgrupp.
Tävlingsgrupp
Följ oss för uppdateringar
Efter gårdagens möte har vi fastställt träningstiderna för säsongen och för tävlingsgruppen börjar dessa gälla måndag 26 augusti
Många var lite frågande och skeptiska till den extremt sena tiden på onsdagar - med all rätt, särskilt eftersom det är flera som har restid till och från träningen - men nu lämnar vi den tiden och kommer istället att träna på måndagar och fredagar:
Måndagar 18.00-19.30 (tillsammans med Mellangruppen). Emil/Frida ansvarar för träningen för de äldre medan Janne ansvarar för Mellangruppen
Fredagar: 18.00-19.30. Janne ansvarar för träningen (oftast fram till ca 19.10 - och så avslutar vi med spel)
På fredagarna har Mellangruppen tiden före (alltså 16.30-18.00) så vill man komma lite tidigare och hjälpa till lite så är det välkommet.
Förutom dessa ordinarie tider på måndagar och fredagar så finns söndagstiden 19.00-21.00 då man får komma och spela utan att det är ledarstyrt.
Tiderna kommer alldeles strax att ligga i kalendern.
| 30 apr | Träningstider för våra lag |
| 23 apr | Bollskoj |
| 13 apr | Arbetsdag på Rimmåsvallen |
| 29 mar | Påskpromenad |
Kommentera
Du måste logga in för att kommentera