Fyll i din e-postadress för gratis uppdateringar om Torp GoIF Tävlingsgrupp
Du är redan följare. Får du inga mejl kan du redigera dina Notisinställningar under Mina uppgifter.
Klicka på bekräftelselänken i det mejl vi skickat dig för att börja ta emot uppdateringar från Torp GoIF Tävlingsgrupp.
Tävlingsgrupp
Följ oss för uppdateringar
Hej allihopa!
Nu börjar säsongen gå mot sitt slut, en säsong fullspäckad med träningar, seriespel, tävlingar och allt vad som hör till en säsong.
Den kommande säsongen firar klubben 40 år. En stor händelse vi måste uppmärksamma. Men vi står även inför stora utmaningar om hur vi allmänt ska få ihop verksamheten till hösten. Vi vill därför bjuda in våra tidigare aktiva seniorer, aktiva tävlingsspelare och föräldrar till en träff inklusive säsongsavslutning. Träffen kommer innehålla en hel del trevligheter och samkväm, som en avslutning bör, men det kommer dessutom vara ett träff där vi tillsammans behöver tänka till och hjälpas åt för att hålla verksamheten flytande kommande säsong.
Träffen kommer vara lördag 3 juni, klockan 10:00 i Bohusgården-Uddevalla. Dagen kommer bjuda på en del arbetsmöten, och på eftermiddagen kommer vi få en rolig föreläsning av Jim Thuresson om ledarskap inom idrotten. Förutom sedvanlig lunch och fika under dagen, så kommer vi på kvällen även ha en finare middag tillsammans följt av övernattning för alla som önskar det. Självklart ihop med Bohusgårdens spa.
För att vi lättare ska kunna planera denna dagen, så önskar vi att ni anmäler er till Patrik på patrik@granbacken.net.
I anmälan anger ni hur stor del av dagen ni kan vara med på, om övernattning önskas samt om ni har någon specialkost. Anmälan måste vara gjord senast 20 maj. Vid eventuella frågor och funderingar, hör av er till Patrik.
Hoppas på stort och intresserat deltagande!
Torp GoIF - Badmintonsektionen
Inga kommande aktiviteter
| 30 apr | Träningstider för våra lag |
| 23 apr | Bollskoj |
| 13 apr | Arbetsdag på Rimmåsvallen |
Kommentera
Du måste logga in för att kommentera