Fyll i din e-postadress för gratis uppdateringar om Bensby Ungdoms & FF PF-17/18
Du är redan följare. Får du inga mejl kan du redigera dina Notisinställningar under Mina uppgifter.
Klicka på bekräftelselänken i det mejl vi skickat dig för att börja ta emot uppdateringar från Bensby Ungdoms & FF PF-17/18.
PF-17/18
Följ oss för uppdateringar
Hej allihopa!
Hoppas att ni har barn som är peppade på att dra igång basketsäsongen där hemma! Vi kommer rivstarta hösten så det är bara att hänga med, här kommer information om vad som händer den första tiden.
* Träningen har bytt dag den här terminen och är nu på onsdagar kl 17:30. Första tillfället är den 17/9.
* Den 27/9 har BUFF blivit inbjudna av Luleå basket till ”Föreningens match” och den här gången är det PF17/18 som ska få äran att hälsa tjejerna välkomna in på plan samt att heja från förenings-läktaren. Tror att ganska många av er var med när PF16 gjorde det förra säsongen. Mer info om tider osv kommer närmare men boka in datumet i kalendern redan nu.
* 3-5 oktober är det Basketbollens dagar i Hälsans hus. Vårt lag kommer spela dagtid under helgen, vi har inte fått några tider ännu men vi skickar ut det så snart vi vet.
Det är viktigt att ni svarar på kallelserna som skickas ut här på Laget så att vi ledare kan planera träningar och matcher på bästa sätt. Det gäller oavsett om ni kan komma eller inte.
Välkomna till en ny basketsäsong - det här blir kul!
/Ledarna för PF 17/18
Om ni har frågor eller funderingar - hör av er till mig:
cecilia.sjoberg@outlook.com
070-6772828
Halloweencupen | 1 nov, 09:00 |
Träning | 5 nov, 17:30 |
Träning | 12 nov, 17:30 |
Träning | 19 nov, 17:30 |
Träning | 26 nov, 17:30 |
Hej.
RapporteraGår det då in så Sibelles pappa kan anmäla till träningarna också? Gått förut men funkar inte längre 😅
Rapportera
Absolut, jag fixar det @Layla
RapporteraRapportera