Fyll i din e-postadress för gratis uppdateringar om Bensby Ungdoms & FF PF-12/13
Du är redan följare. Får du inga mejl kan du redigera dina Notisinställningar under Mina uppgifter.
Klicka på bekräftelselänken i det mejl vi skickat dig för att börja ta emot uppdateringar från Bensby Ungdoms & FF PF-12/13.
PF-12/13
Följ oss för uppdateringar
Tack för ännu en rolig träning med alla barn!
Nästa torsdag 2 april är det sista träningen för denna vår.
Ifall läget hade sett annorlunda ut i världen & Sverige så hade vi nog förlängt säsongen men med tanke på att vi inte vet hur det ser ut längre fram & hur utvecklingen går så väljer vi att avsluta på topp & när den ordinarie bokningen går ut.
Nästa torsdag så kör vi tränare avslutningsbasket med alla barnen & avslutar träningen tillsammans med fika😊🏀
Vänligen meddela i kommentarerna nedan vilka barn som kommer så vi vet på ett ungefär hur mycket fika vi ska förbereda😜 ifall ert barn har någon allergi, skriv gärna det också i sådana fall!
Tack för en rolig basketsäsong!
Vi hoppas alla får en fin vår & sommar så ses vi förhoppningsvis på basketplan till hösten igen!
Med vänlig hälsning,
Tränarna
Johannes kommer. Inga allergier!
RapporteraRapportera
Nora kommer
RapporteraRapportera
Alexander kommer
RapporteraRapportera
Vilma kommer
RapporteraRapportera
Alicia kommer
RapporteraRapportera
Ebba kommer
RapporteraRapportera
Milly kommer
RapporteraRapportera
Filip kommer
RapporteraRapportera
Folkhälsomyndigheten har kommit ut med nya rekommendationer för idrott. Vi kommer köra sista träningen ikväll men vi kommer att ha övningar/tävlingar som inte innebär närkontakt! Vi avslutar med fika 😊🌟
RapporteraRapportera