Fyll i din e-postadress för gratis uppdateringar om BK Marbo F-10
Du är redan följare. Får du inga mejl kan du redigera dina Notisinställningar under Mina uppgifter.
Klicka på bekräftelselänken i det mejl vi skickat dig för att börja ta emot uppdateringar från BK Marbo F-10.
F-10
Följ oss för uppdateringar
Hej!
På söndag är det dags för match igen! Denna gången åker vi med följande spelare:
Grupp 2
Lisa Wilson
Alma Westergren
Eva Aljojo
Liv Lanefelt
Nellie Otter
Arjana Rexhepi
Maja Svensson
Inhoppare:
Tindra Hansen
Alva Olofsson
Noomi Gustavsson
Vi samlas kl.11.50 på parkeringen ovanför Kinnahallen. De som ska köra enligt körschemat är Lisa, Alma, Eva, Liv och Nellie. Om ni av någon anledning inte kan köra, meddela mig eller Nella.
Om någon av tjejerna inte kan spela på söndag, meddela mig eller Nella så fort som möjligt så att vi kan få in en ersättare.
Jonnas nummer: 0729755516
Nellas nummer: 0703462215
Hoppas att tjejerna är taggade!
Vi ses på söndag!
/ Jonna och Nella
Inga kommande aktiviteter
Förlåt om jag var otydlig! De som är ”inhoppare” är ordinarie spelare. Ni ska också hänga med och spela matchen. Vi tog ut 3 stycken ”extra spelare” så att vi totalt blir 10 spelare. Alltså åker vi med de 10 spelarna som jag har skrivit ovanför 👆. Om föräldrar vill åka med och titta på så är det samma restriktioner som gäller. Det vill säga att man måste kunna visa upp vaccinationspass om det är fler än 50 stycken i publiken. Om ni undrar över något mer så är det bara att höra av sig!
RapporteraRapportera
Hej tjejer! Jag undrar när ni beräknas vara tillbaka igen efter matchen? Hämtning på samma parkering antar jag? :)
RapporteraRapportera
Matchen börjar 14.00. Räkna med att den tar mellan 1 timma till 1,5 timma. Efter det ska de duscha, kanske att vi behöver stanna och äta på vägen? Det får tjejerna bestämma. Och så tar det en timma hem. Så någon gång runt 17 kanske? 😁
RapporteraRapportera
Hej
RapporteraVi kan tyvärr inte skjutsa på söndag men Eva mår bra och vill gärna komma så får hon det
Rapportera
Hej. Noomi åker med oss för vi ska ändå åka ditåt hela familjen.
RapporteraRapportera
Okej, vad bra! Men vi samlas gärna alla ändå kl.11.50 vid parkeringen :-)
RapporteraRapportera
Isabella kommer inte på träningen idag.
RapporteraRapportera
Arjana kommer inte på träningen idag.
RapporteraRapportera