Fyll i din e-postadress för gratis uppdateringar om BK Forward P 2016 Lundby
Du är redan följare. Får du inga mejl kan du redigera dina Notisinställningar under Mina uppgifter.
Klicka på bekräftelselänken i det mejl vi skickat dig för att börja ta emot uppdateringar från BK Forward P 2016 Lundby.
P 2016 Lundby
Följ oss för uppdateringar
Hej!
Lägger ut Fartuns inlägg här så alla kan fylla på med kommentarer och planera inför hemmamatchen på söndag kl 13.
Det är dags för en ny fotbollssäsong, den 10/5 arrangerar vi vår första seriematch! Vi kommer att ha kiosk för att få in lite slant i lagkassan.
Alla föräldrar behöver bidra något av sakerna som vi kan behöva till exempel:
Bord, kaffe, kaffemuggar, mjölk, Kexchoklad, chips, dryck (festis,läsk), servetter, sopsäckar och bakelser m.m. Kiosken behöver även bemannas med folk.
Skriv i flödet vad du vill ta med så att vi vet.
OBS! Eftersom vi är många spelare i laget nu och få tränare så har vi bara ett lag i seriespelet, det betyder ju att flera spelare behöver stå över varje helg, men kan ändå behövas hjälp vid hemmamatcherna.
| Träning | 12 maj, 17:30 |
| Träning | 14 maj, 17:30 |
| Adolfsbergs IK Svart (borta) | 16 maj, 10:00 |
| Träning | 17 maj, 13:00 |
| Lillkyrka IF (borta) | 17 maj, 16:00 |
Kiosken kan vi bemanna om det är inte någon annan som vill det. Vi
Rapporteratar även med oss brownies.
Rapportera
Hej jag kan ta med dricka ( Festis)
RapporteraRapportera
Hej
Rapportera* Jag kan baka något och ta med kaffe, och så hämtar jag grejerna som är hemma hos mig innan.
Rapportera
Jag fixar med fika, eventuellt mer. Återkommer senast imorgon om vad jag tar med mig!
RapporteraRapportera
Vad är det som behövs och fattas? Jag tar med olika kakor. Men vad behövs mer?
RapporteraRapportera
Match imorgon kl 13 då.
Rapportera4 st av 19 familjer som kommenterat ovan, bättre kan vi!
Det som absolut behöver finnas är bord, kaffe muggar, fika, dricka/festis.
Jag tar med en termos kaffe.
Rapportera
Jag jobbar imorgon men kan köpa chips och komma förbi
RapporteraRapportera
Jag släpar med en temps kaffe (utöver bollsäck och spelarbänk)… det finns en kaffebryggare i klubbhuset som någon får ta ansvar för att se till att det finns kaffe. Finns också ett par mindre bord i klubbstugan som vi får dra ut.
RapporteraPs. Samlingen är 12:30, gäller barn som vuxna. Vi tränare tar uppvärmningen och vuxna ser till att få ordning på försäljningen. Även de som inte spelar imorgon uppmuntras att komma ner. Antingen för att heja eller för att köra spontanfotboll på sidan om.
Ses imorgon.
Rapportera
Jag kan hämta croissanter
RapporteraRapportera