Fyll i din e-postadress för gratis uppdateringar om BK Forward U-16 2020
Du är redan följare. Får du inga mejl kan du redigera dina Notisinställningar under Mina uppgifter.
Klicka på bekräftelselänken i det mejl vi skickat dig för att börja ta emot uppdateringar från BK Forward U-16 2020.
U-16 2020
Följ oss för uppdateringar
Hej alla killar och föräldrar!! Måndag 28/12 så kommer vi att köra igång "nya" U16. Ni som kommer att utgå från träningen med mig har fått info av Conny och Allen Några kommer ibland att rotera till U17 men utgången kommer att vara med mig och de 06-or som kommer att vara med i U-16.
Vi som kommer att träna laget är Andreas, Jimmy och Oliwer. Vi kommer även att ha U15 tillsammans med Klas och Chafic. Vi kommer att träna samtidigt med 05/06. Och det kommer att vara lite rotation på en del 06-or till U-16 Och några kommer att vara med mer.
Jag vill träffa er grabbar för ett möte och mer detaljer om upplägget innan träningen Måndag 28/12. Kl 18.00 vid trängens konstgräs ombytta och klara. Vi tränar sedan 18.45-20.00. Vi kommer sedan att köra ett pass på Tisdag 29/12 tiden är ej klar, återkommer om det. Vi tar sedan ett minibrejk till 4/1 då vi kickar igång på riktigt.
En liten Kort presentation om mig Andreas= Har varit tränare i 06-laget i 7 år och startade laget i Lundby för att för två år sedan slå ihop laget med trängen 06. Har ungdom c,b,a och Uefa B utbildningen genom förbundet. Är för övrigt en fotbollsnörd som kollar mycket på PL favorit laget är Manchester United. När jag inte är på en fotbollsplan så jobbar jag inom psykiatrin. Gillar att jobba med människor och framförallt ungdomar och spelarutvecklare.
God jul så syns vi på trängen kl 18.00 måndag 28/12
Kommentera
Du måste logga in för att kommentera