Fyll i din e-postadress för gratis uppdateringar om Bälinge IF INAKTIV Innebandy Herr
Du är redan följare. Får du inga mejl kan du redigera dina Notisinställningar under Mina uppgifter.
Klicka på bekräftelselänken i det mejl vi skickat dig för att börja ta emot uppdateringar från Bälinge IF INAKTIV Innebandy Herr.
INAKTIV Innebandy Herr
Följ oss för uppdateringar
Efter några matcher med stolpe ut så lyckades vi vinna mot Enköping IBK på bortaplan under måndagskvällen.
Vi gör en stabil match där vi verkligen krigar för varandra under 60 minuter.
Som sagt har det varit stolpe ut under de senaste matcherna. Vi gör nog vår bästa match under säsongen mot Loke matchen innan och är värde minst 1 poäng i den matchen men vi blir straffade hårt genom en utvisning för liggande spel och Loke lyckas göra 7-6 med 10 sekunder kvar av matchen. Därför var det väldigt skönt att kunna knyta ihop matchen mot Enköping som vi vinner med 6-5. Framförallt var det andra perioden som bäddade för segern där vi är riktigt starka.
Mer om matchen och bilder kan man läsa på:
http://ny.lokalsport.nu/uddamalsforlust-for-eibk-i-svangig-match/?fbclid=IwAR2o5iT0OUOwQE3fOds6y8Rn6lgdhG5fXYCaYjjL704EquqKaw0MsRkufY8#more-11705
Kommentera
Du måste logga in för att kommentera