Fyll i din e-postadress för gratis uppdateringar om Bälinge IF P-12 fotboll
Du är redan följare. Får du inga mejl kan du redigera dina Notisinställningar under Mina uppgifter.
Klicka på bekräftelselänken i det mejl vi skickat dig för att börja ta emot uppdateringar från Bälinge IF P-12 fotboll .
P-12 fotboll
Följ oss för uppdateringar
Bra inlägg Erika & en viktig del för att trivas..
Vi får bolla in Teddy, Så allt blir lite naturligt & han kommer in bland boysen..
Hej allesammans!
Tänkte börja med att kort presentera oss lite mer, då vi bara träffat och hälsat på några av er på matcher o.s.v.
Vi är nyinflyttade till Lövstalöt från Herrhagen, där Teddy spelat i IK Fyris sedan han var liten. Familjen består förutom Teddy av storebror Leon (06:a) pappa Peter och jag.
Då Teddy går på Engelska skolan, har han inget naturligt forum för att lära känna kompisar här i området. Vi undrar därför om ni kan tänka er att kolla med era grabbar om de vill dra med Teddy in i gänget även utanför fotbollsplanen? Han är lite blyg i början, så han har inte riktigt modet att själv fråga grabbarna om telefonnummer eller om de vill leka. Han gillar fotboll, innebandy, tv-spel, studsmattor, bad och så vidare….som de flesta barn alltså :-)
Om någon/några av grabbarna vill höra av sig, nås Teddy på 070-9325377.
Önskar er alla en riktigt trevlig helg!
@Hans Fredriksson. Det är tyvärr redan fullt lag till kvällens match så han får fokusera på träningen ikväll.
RapporteraNoah har skadat knät så han koncentrar sig på kiosktjänst ikväll.
RapporteraÄr det möjligt Oskar kan spela match ikväll istället för på Lördag
Rapportera
Hej
RapporteraMelker åker direkt till Harbo