Fyll i din e-postadress för gratis uppdateringar om Björklinge BK P-08/09
Du är redan följare. Får du inga mejl kan du redigera dina Notisinställningar under Mina uppgifter.
Klicka på bekräftelselänken i det mejl vi skickat dig för att börja ta emot uppdateringar från Björklinge BK P-08/09.
P-08/09
Följ oss för uppdateringar
Det är äntligen dags för innebandy igen!
Vi startar upp träningar på fredagar i Grottan 18:30-20:00, så länge som fotbollen håller på, innan vi går på flera träningar.
Fotbollen har prioritet så orkar man inte med båda sporterna får man vänta med innebandyn tills fotbollen är slut.
Nytt för i år är att vi har fått en tid på IFU, måndagar 18-19.
Det blir ju klart lite bökigare att ta sig till stan men vi tror att det löser sig med samåkning eller buss. Fördel för laget att få träna på full stor plan.
Men vi avvaktar som sagt med denna tiden tills fotbollen är klar eller strax innan.
Också nytt för i år är att vi har två nya lagledare som hjälper till på träningar innan fotbollen slutat men även sköter det administrativa i laget, frågor och funderingar tas med dessa i första hand. Välkomna Jessica Andersen och Madeleine Gustafsson!
Träningsstart nu på fredag 23/8, kallelse kommer. Svara så vi vet hur många vi blir.
Kommentera
Du måste logga in för att kommentera