Fyll i din e-postadress för gratis uppdateringar om Björklinge BK P-08/09
Du är redan följare. Får du inga mejl kan du redigera dina Notisinställningar under Mina uppgifter.
Klicka på bekräftelselänken i det mejl vi skickat dig för att börja ta emot uppdateringar från Björklinge BK P-08/09.
P-08/09
Följ oss för uppdateringar
Spelarutveckling är en möjlighet för dig som spelare att kunna utveckla dina innebandykunskaper både på och utanför planen. Arrangeras av Upplands innebandyförbund.
Det övergripande målet med Upplands spelarutveckling är att fortsatt få fler spelare att fortsätta längre och få fler verktyg i sin utveckling.
Träningarna och övningarna är metodiskt upplagda för att guida dig som spelare igenom de nyckelmoment som man ser som viktiga i framtidens innebandy.
Teman och övningar är utformade både ur ett målvakts- som utespelarperspektiv. Som målvakt får du en särskilt utformad målvaktsuppvärmning, övningar på egen hand och ”att-tänka-på-instruktioner” inför spelövningarna.
Vår förhoppning är att du ska uppleva passen som inspirerande, roliga och lärorika.
Anmälningsavgiften är 700:- och du betalar till Bankgiro 5688–3028 eller Swish 123 127 52 62. Meddelande vid betalning: Namn och förening på deltagaren.
Mat ingår.
Vid frågor och avanmälan. Kontakta Vilhelm Back: vilhelm.back@innebandy.se
https://www.innebandy.se/uppland/nyheter/dags-for-nasta-spelarutveckling-for-tjejer-och-killar-fodda-2008-2009-2010-och-2011
Spelare födda 2008-2009 kör lördag och söndag 24-25 feb
Kommentera
Du måste logga in för att kommentera