Fyll i din e-postadress för gratis uppdateringar om Askims IK P-2013
Du är redan följare. Får du inga mejl kan du redigera dina Notisinställningar under Mina uppgifter.
Klicka på bekräftelselänken i det mejl vi skickat dig för att börja ta emot uppdateringar från Askims IK P-2013.
P-2013
Följ oss för uppdateringar
Äntligen är det dags för killarna som väntat i flera månader som det känns efter allt snack och vi skall självklart visa oss från vår bästa sida med att vara goda motståndare och goda lagkamrater! Vi skall vara stolta att vi får chansen med denna roliga utmaning.
Vi har ett gäng killar på reservlista så om man tackat ja och inte kan närvara så säg till så fort ni kan så kan vi hitta en ersättare. Detsamma gäller sjukdomar, vänta inte för länge med att meddela Martin då vi har flera killar som gärna vill spela istället!
För er killar som är reserver, kom gärna ner och heja på era lagkompisar! Vi kan inte lova något men ta med fotbollskor m.m om det skulle bli sena återbud.
Vi kommer ha Cafe' och här behöver vi hjälp från er föräldrar. Anmäl intresse när ni kommer till Anna Jälevik. Vill man baka något så är det alltid välkommet.
18:30
Samling ihop med Fulham vid Kobben nedre. Caféet öppnar!
18:40-19:15
Lagledarna håller i uppvärmning ihop med Fulham.
19:30
matchstart 3 matcher
1 period x 25 min
20:00
matchstart 3 matcher
1 period x 25 min.
Vid frågor kontakta Martin på 0704500009
Såg nu att jag lagt upp fel telefonnummer till mig…Nu är det rätt så har någon skickat och frågat något sen nyheten kom ut skicka igen till numret ovan i nyheten.... Sorry
RapporteraRapportera
✌
RapporteraRapportera