Fyll i din e-postadress för gratis uppdateringar om Åseda IF Fotboll Dam
Du är redan följare. Får du inga mejl kan du redigera dina Notisinställningar under Mina uppgifter.
Klicka på bekräftelselänken i det mejl vi skickat dig för att börja ta emot uppdateringar från Åseda IF Fotboll Dam.
Fotboll Dam
Följ oss för uppdateringar
Då har damlaget haft sin första träff inför säsong 2017. Den nya tränartrion var där och presenterade sig och sitt tänk inför -17,
Anne-Sofie Olofsson Tränare, Jennie Rosenqvist Ass.Trän och cicci Nilsson lagledare, lagets egen "fikaflicka" Sabina sjöblom presenterade även sin roll i kommande säsong.
Uppslutningen var bra och det kom tjejer från förra säsongen, "nygamla" spelare och ett par helt nya ansikten, vi hoppas att ALLA fick upp ögonen och vill hänga med i nästa säsong.
För er som inte kunde vara med på mötet, men vill ha info om kommande aktiviteter:
Nu börjar vi med lite mjukstart och kör lite återhämtningstid. Vi kommer att ha tillfällen att utföra Yoga i nov, tid och plats är ännu inte helt klart, vi återkommer om det. I december kommer vi köra lite teknik och spel inne i hallen på Onsdagar kl 19-20.30.
Efter jul och nyår börjar det på riktigt och information om det kommer ut när det börjar närma sig.
Välkomna!!!
Inga kommande aktiviteter
Kommentera
Du måste logga in för att kommentera