Fyll i din e-postadress för gratis uppdateringar om Skellefteå Cheerleading Amethyst
Du är redan följare. Får du inga mejl kan du redigera dina Notisinställningar under Mina uppgifter.
Klicka på bekräftelselänken i det mejl vi skickat dig för att börja ta emot uppdateringar från Skellefteå Cheerleading Amethyst.
Amethyst
Följ oss för uppdateringar
Hej!
Vi har under senaste tiden haft ett antal avhopp och vi märker att detta påverkar tjejernas motivation! Därför vill vi att om det är någon mer aktiv som går i tankarna att sluta att ni föräldrar meddelar detta till oss absolut senast ikväll då det är i princip omöjligt för oss tränare att planera byggrupper/Program utan att veta vilka som ska gå kvar i laget.
Vi hoppas såklart ingen mer slutar och att ni föräldrar kan hjälpa oss att peppa igång tjejerna att det kommer bli en grym säsong trots att vi blir en lite mindre trupp än tänkt.
Sen vill vi även påminna att frånvaroanmälan görs av er föräldrar via SMS och inte på sociala medier av den aktiva😊
Hoppas ni förstår hur vi tänker
/Tränarna
Kommentera
Du måste logga in för att kommentera