Fyll i din e-postadress för gratis uppdateringar om Skellefteå Cheerleading Amethyst
Du är redan följare. Får du inga mejl kan du redigera dina Notisinställningar under Mina uppgifter.
Klicka på bekräftelselänken i det mejl vi skickat dig för att börja ta emot uppdateringar från Skellefteå Cheerleading Amethyst.
Amethyst
Följ oss för uppdateringar
Hej! Den 26/11 kl 11-15 kommer vi att ha en extraträning för att få klart programmet men också för att öva extra inför juluppvisningen. Vi har räknat ut att det endast är 10 träningar kvar och vill ge tjejerna ett extra tillfälle att öva på! Viktigt är att man har ätit lunch innan man kommer till träningen men man får gärna ha med ett litet mellanmål att äta i pausen för att hålla uppe energin under alla 4 timmar!
Det är obligatorisk närvaro precis som alla andra träningar och vi vill som vanligt att man meddelar i tid ifall man inte kan komma då det underlättar för oss tränare i planeringen!
Utöver denna info vill vi passa på att berätta hur fantastiska tjejer som vi har att göra med! Det finns en otrolig kämparglöd och vilja i gruppen och det är så roligt att se hur snabbt dem utvecklas. Det har varit en grym start på säsongen och tjejerna har redan tagit stora kliv inom level 2, vi är så stolta!
Trevlig helg på er😄
Kommentera
Du måste logga in för att kommentera