Fyll i din e-postadress för gratis uppdateringar om Alsike IF Damjunior
Du är redan följare. Får du inga mejl kan du redigera dina Notisinställningar under Mina uppgifter.
Klicka på bekräftelselänken i det mejl vi skickat dig för att börja ta emot uppdateringar från Alsike IF Damjunior.
Damjunior
Följ oss för uppdateringar
Hej igen!
Nu börjar vi få lite mer info kring Darlecarlia:
- Vi kommer att bo och äta på Hagagymnasiet.
- Spelschemat har nu kommit ut och Gul spelar första matchen kl13 på torsdag och svart kl18. Ladda ner cup-appen för att se grupperna och resten av matcherna.
- Fredag kväll kommer vi ha en ledarkväll och då är tanken att tjejerna får gå ut och äta tillsammans med några föräldrar. (Tessan och Thomas kommer att ha mer info)
- F11 har tyvärr fått några avhopp och vi kommer därför inte kunna låna in mer än någon enstaka spelare från dom. Vi har därför frågat KIK om att låna in 2-4 spelare, två har hitills tackat ja..
- Eftersom de första matcherna spelas på eftermiddagen så kan man om man vill åka upp först på torsdagen, det finns därför två alternativ:
Alt 1 Gemensam avfärd från kg på onsdagen 28/6 kl16:15 (samling 16:00).
Alt 2 (Alsike Gul) Framme i Borlänge 29/6 senast kl10:00 (Hagagymnasiet)
Alt 2 (Alsike Svart) Framme i Borlänge 29/6 senast kl14:30 (Hagagymnasiet)
(Vi ser dock helst att alla tjejer är på plats till första matchen kl13 för att stötta varnadra.)
Vi kommer att skicka ut en ny kallellse för att veta vilka som åker när.
Packningslista kommer!
Mvh Ledarna
| Träning | 11 maj, 18:30 |
| Träning | 12 maj, 18:00 |
| Träning | 14 maj, 18:30 |
| SigtunaMärsta United FK S (hemma) | 16 maj, 17:30 |
| Roslagsbro IF (borta) | 17 maj, 11:00 |
10 maj, 13:00 Avestavallen konstgräs
9 maj, 11:15 Danelid 3
6 maj, 19:00 Korsängen A Konstgräs Enköping
Vi kommer vara fem personer med packning i vår bil. Jag undrar om någon har plats för någon extra väska i sin bil? Vi tänkte åka på onsdagen.
RapporteraRapportera
Jag har svarat ”kommer inte” på Ida, men det syns inte i listan…
RapporteraRapportera
Vet ni hur det blir med skjutsning? Har svarat kommer på Maj.
RapporteraRapportera
Det verkar vara svårt med skjuts upp. Har någon en plats över? Att svara på anmälan fungerar inte eller har jag missförstått?
RapporteraRapportera
Irma F åker gärna på onsdag om skjuts finns. Annars åker hon torsdag-morgon och då har vi plats för 3 tjejer till i vår bil.
RapporteraRapportera