Fyll i din e-postadress för gratis uppdateringar om Almtuna IS Girls F16
Du är redan följare. Får du inga mejl kan du redigera dina Notisinställningar under Mina uppgifter.
Klicka på bekräftelselänken i det mejl vi skickat dig för att börja ta emot uppdateringar från Almtuna IS Girls F16.
Girls F16
Följ oss för uppdateringar
Imorgon, lördag, spelar vi final i DM i Knivsta. Det är årets sista match i Uppland (en match kvar i Sthlm) och från ledarstaben vill vi lyfta fram hur alla kämpat och utvecklats under året. Vi är superstolta över alla tjejerna och glada att vi kunnat spela så mycket matcher.
Vi vill uppmuntra så många som möjligt att komma och heja fram de som är på isen under lördagen. Tillsammans är vi starka! Ta på lagjackan och kom och stötta i omklädningsrummet, i båset eller på läktaren. Och se till att vara beredd direkt efter matchen för alla som varit med under året är delaktiga och ska få medalj på isen. (Vi kommer plocka med oss till er som inte kan vara med).
Endast sidans medlemmar kan kommentera
Inga kommande aktiviteter
Matchen spelas mot Bålsta, då SHK tyvärr inte fick ihop lag.
RapporteraRapportera
Lisa fick inte med sig sina underställsshorts hem efter träningen i torsdags. Det är möjligen inte någon som har sett ett par ligga någonstans? Eller råkat få med sig två svettiga par hem?Bauer dam M svarta. Vi har letat i förrådet och i upphittatlådan.
RapporteraRapportera
Hej, Annika jag hittade Lisas underställsshorts mellan Leonas underställ som jag precis tvättade med.
RapporteraMvh
Petar
Rapportera
Trevligt med lagtröjor till oss på läktaren. Det borde vi ha oftare
RapporteraRapportera
Toppen att de är hittade! Tack!
RapporteraRapportera