Fyll i din e-postadress för gratis uppdateringar om Alets IK A-lag Damer
Du är redan följare. Får du inga mejl kan du redigera dina Notisinställningar under Mina uppgifter.
Klicka på bekräftelselänken i det mejl vi skickat dig för att börja ta emot uppdateringar från Alets IK A-lag Damer.
A-lag Damer
Följ oss för uppdateringar
Hej alla i sommarvärmen!
Här kommer lite info vad gäller höstens fotbollsspel.
På torsdag 28/7 ska vi spela Laxacupen, vi har matcher på,torsdag kl. 10.00 och 13.00, fredag kl. 12.00 och lördag kl. 9.00 går det bra så blir det slutspel på lördagen och söndagen.
OBS Viktigt att alla som ska delta i Laxacupen kommer och tränar på tisdag kl 10.30.
Vad gäller seriespelet så startar det upp med första matchen den 14/8 och sista matchen spelas i slutet på september (datum ej fastställt).
Vi har kommit i klass 1 vilket betyder att alla matcher kommer att bli stentuffa så det är viktigt att alla spelare tränar och ligger i så mycket som det går på både match och träning. Det kommer också bli lite längre resor till bortamatcherna än på våren så vi hoppas att vi har fortsatt samma stöd med körning och med publiktryck på matcherna. ( vi är inte oroliga alls över detta 😀).
Ha en fortsatt go sommar så ses vi på vallen/ ledarna
Inga kommande aktiviteter
Kommentera
Du måste logga in för att kommentera