Fyll i din e-postadress för gratis uppdateringar om Assi IF Pojkar 2017
Du är redan följare. Får du inga mejl kan du redigera dina Notisinställningar under Mina uppgifter.
Klicka på bekräftelselänken i det mejl vi skickat dig för att börja ta emot uppdateringar från Assi IF Pojkar 2017.
Pojkar 2017
Följ oss för uppdateringar
Hej!
Tisdag vilar vi från träning och kör torsdag denna vecka som vanligt :)
Vi har en fråga som vi tänkte ni föräldrar får tycka till om också. Till helgen har vi sammandrag både lördag och söndag, matcherna kommer vara 3 st mot samma lag båda dagarna.
Vi har fått inbjudan till en cup i Sunderbyn den 30/8 och hade därför en tanke om att skippa lördagens sammandrag för att vi vet att vissa kan bara en dag och med förhoppning om att kanske få möta andra lag under cupen :)
Vad säger ni om det?
Kommentera vad ni känner om ni känner något omgående så vi isåfall kan anmäla till cupen samt meddela Lira att de får bjuda in ett annat lag :)
/Hanna & Marie
För oss passar det bättre om det bara var match på söndag denna vecka även om jag redan löst det med barnpassning redan. Så fungerar vilket som.
RapporteraRapportera
Klok idé och jag tror även att det är bättre och roligare för pojkarnas skull. Ta gärna bort lördagen och anmäl till den 30/8 istället
RapporteraRapportera
Hej, spela så mycket ni kan det är det som dom tycker är roligast, blir dom bara 5-6 st så spela ändå. Dela gärna gruppen så det blir två lag om dom är många så alla får spela så mycket som möjligt.
RapporteraRapportera
Det funkar för oss. Nils anmäler sig då gärna till söndagens sammandrag då han var anmäld till lördagen :-) Om lördagen blir inställd dvs.
RapporteraRapportera
Malte kan bara på lördagen men han är gärna med 30/8. :)
RapporteraRapportera
Funkar bra för oss :)
RapporteraRapportera
Söndagen funkar för oss :)
RapporteraRapportera
Söndagen låter jättebra :) och sen en till match 30/8 i Sunderbyn.
RapporteraRapportera
Spelar ingen roll vi kan båda dagarna , med andra ord funkar bara söndagen också bra.
RapporteraRapportera
Klok tanke, och slutar det med val av dag så funkar söndag bäst då storasyster oxå har match i Luleå då.
RapporteraRapportera