Fyll i din e-postadress för gratis uppdateringar om Arvidstorps IK A-lag
Du är redan följare. Får du inga mejl kan du redigera dina Notisinställningar under Mina uppgifter.
Klicka på bekräftelselänken i det mejl vi skickat dig för att börja ta emot uppdateringar från Arvidstorps IK A-lag.
A-lag
Följ oss för uppdateringar
Vi har alltid vetat att Kamil har en Ronaldo i sig men vi har aldrig riktigt kunnat föreställa oss Kamil som anfallare men detta kan ändras.
Kamil Sytniowski som är känd för sina Casillas räddningar kan tänka sig att börja spela som anfallare, är detta något för Arvidstorps IK tänker ni?
Jag, personligen tycker att Kamil som anfallare skulle kunna åstadkomma väldigt mycket. Han är en väldigt teknisk fotbollsspelare och skulle kunna bidra med massa konstmål till sommaren.
För vem känner inte till Kamils specialare "en överstegs fint och sen vänster". Det är inte många försvarare som kan försvara sig mot den. Sedan känner jag att Jefferson och alla dem andra försvararna i laget skulle behöva lite mer motstånd på träningen för att kunna utvecklas.
Visst, Kamil kan se lite tung ut (tänk på Ronaldo, brassen) men vi alla vet att Mr.Sytniowski har det i sig.
Fortsättning följer...
| Träning | 12 maj, 17:30 |
| Träning | 14 maj, 17:30 |
| IF Norvalla (hemma) | 17 maj, 13:00 |
| Träning | 18 maj, 17:30 |
| IF Leikin (hemma) | 18 maj, 19:00 |
Kommentera
Du måste logga in för att kommentera