Avbryt
Börja följ

Fyll i din e-postadress för gratis uppdateringar om Arnäs IF

Följ

Arnäs IF

Följ oss för uppdateringar
Följ

Vi använder cookies för att ge dig bästa upplevelsen. Läs vår cookiepolicy här. Genom att fortsätta använda tjänsten godkänner du denna.

Okej
Arnäs IF
Välj lag

September 2019

Alla aktiviteter
  • 1Sön
    v.35
    • 10:00

      Forsmo IF/Långsele AIF (hemma) F-05


      12:00
    • 10:00

      Heldag med laget F-05


      18:00
    • 10:00

      BK Örnen Örnsköldsvik (borta) F-09


      11:30
    • 10:00

      Hemmamatch, Arnäs 1 - Domsjö 1 P-11


      11:30
    • 11:30

      Hemmamatch, Arnäs 2 - Själevad 2 P-11


      13:00
    • 12:00

      Husums IF FK (borta) F-07


      14:00
    • 12:00

      Gideälven (borta) Damer div 3


      14:00
    • 14:00

      Kramfors-Alliansen blå (hemma) P-06


      16:00
    • 14:00

      Hägglunds IoFK P-07 Lag 1 (borta) P-07


      16:00
    • 14:00

      Husum (borta) P-08


      16:00
    • 14:30

      Moelven (hemma) F-09


      16:00
    • 15:00

      Träning F-12


      16:15
    • 15:30

      Härnösands FF / Älandsbro (borta) P-05


      17:00
    • 16:00

      BK Örnen F 05 (borta) F-05


      18:00
    • 16:00

      Skorpeds IF (borta) F-08


      19:00
    • 16:00

      Björna IF (borta) Herrar


      18:00
    • 16:00

      Själevad (borta) P-09


      17:30
    • 17:30

      KB-65 (borta) F-06


      19:00
    • 18:00

      Gideälvdal (borta) P-10


      19:00
    • 18:15

      Träning F-10


      19:30
    • 19:00

      Träning Division 5


      20:30
  • 2Mån
    v.36
    • 17:00

      Träning P-12


      18:00
    • 17:00

      Träning F-09


      18:15
    • 17:00

      Träning F-07


      18:15
    • 17:00

      Träning F-06


      18:15
    • 17:30

      Träning F-11


      18:30
    • 18:15

      Träning F-08


      19:30
    • 18:15

      Träning F-05


      19:30
    • 18:15

      Träning F-04


      19:30
    • 18:15

      Träning P-10


      19:30
    • 18:30

      Träning P-07


      19:30
    • 19:30

      Träning F-03


      20:45
  • 3Tis
    • 17:00

      Träning P-08


      18:15
    • 17:00

      Träning P-07


      18:30
    • 17:00

      Träning P-06


      18:15
    • 17:15

      Träning F-12


      18:20
    • 18:00

      Träning Division 5


      19:30
    • 18:00

      Träning Damer div 3


      19:15
    • 18:15

      Träning P-05


      19:30
    • 18:15

      Träning F-10


      19:30
    • 18:15

      Träning P-09


      19:30
    • 18:15

      Träning P-11


      19:30
    • 19:30

      Träning P-03


      20:45
  • 4Ons
    • 17:00

      Träning F-04


      18:15
    • 17:00

      Träning F-05


      18:15
    • 17:00

      Träning F-08


      18:15
    • 18:00

      Domsjö 3 (hemma) P-10


      19:00
    • 18:15

      Träning P-10


      19:30
    • 18:15

      Träning F-07


      19:30
    • 18:15

      Träning F-09


      19:30
    • 18:15

      Träning F-06


      19:30
    • 18:30

      Mellansel (borta) F-10


      19:30
    • 19:15

      Träning Damer div 3


      20:30
    • 19:30

      Mariehem SK (borta) F-03


      21:30
  • 5Tor
    • 17:00

      Träning P-11


      18:15
    • 17:00

      Träning P-05


      18:15
    • 17:00

      Träning P-09


      18:15
    • 17:30

      Själevads IK (hemma) F-04


      19:15
    • 17:30

      Träning P-12


      18:45
    • 18:00

      IFK Nyland (hemma) F-05


      20:00
    • 18:00

      Träning P-07


      19:30
    • 18:15

      Träning P-08


      19:30
    • 18:15

      Träning P-06


      19:30
    • 19:30

      Träning P-03


      20:45
  • 6Fre
  • 7Lör
    • 09:45

      Minisammandrag och säsongsavslutning 7 september P-12


      12:30
    • 10:00

      Träningsmatcher mot Sidensjö IK P-11


      14:00
    • 10:00

      Träning P-13


      11:00
    • 10:00

      Träning F-14


      11:00
    • 10:00

      Träning F-13


      11:00
    • 10:00

      Träning F-14


      11:00
    • 10:00

      Domsjö (borta) P-09


      11:30
    • 10:30

      BK Örnen 1 (borta) P-10


      11:30
    • 14:00

      Långsele AIF/HH64 (hemma) P-03


      16:00
    • 15:00

      Modo FF (borta) Division 5


      17:00
  • 8Sön
    • 10:00

      Själevads IK (hemma) P-08


      12:00
    • 10:30

      Hägglunds IOFK Röd (borta) F-08


      13:00
    • 11:00

      Hägglunds (borta) P-09


      12:30
    • 12:00

      KB 65 (hemma) P-09


      13:30
    • 12:00

      Husum (borta) P-08


      14:00
    • 12:00

      Domsjö Svart (hemma) P-05


      13:30
    • 13:00

      Domsjö 1 (borta) P-10


      14:00
    • 14:30

      Sidensjö IK (hemma) F-09


      16:00
    • 14:30

      Själevad vit (hemma) F-06


      16:00
    • 15:00

      Modo (borta) F-10


      16:00
    • 15:00

      Träning F-12


      16:15
    • 16:00

      BK Örnen Vit (borta) F-08


      18:00
    • 16:00

      Anundsjö IF 2 (hemma) Herrar


      18:00
    • 16:30

      Moelvens FC (hemma) F-07


      18:00
    • 17:00

      Bollsta IK P 05/07 (borta) P-06


      19:00
    • 18:00

      Kramfors Alliansen P04 (hemma) P-03


      20:00
    • 18:00

      Moelven/Anundsjö (hemma) F-05


      20:00
    • 18:00

      Träning Damer div 3


      19:30
    • 18:00

      Domsjö IF (borta) F-09


      19:30
    • 19:30

      Träning Division 5


      20:45
  • 9Mån
    v.37
    • 17:00

      Träning F-07


      18:15
    • 17:00

      Träning F-09


      18:15
    • 17:00

      Träning F-06


      18:15
    • 17:30

      Träning F-11


      18:30
    • 18:15

      Träning F-08


      19:30
    • 18:15

      Träning F-05


      19:30
    • 18:15

      Träning F-04


      19:30
    • 18:15

      Träning P-10


      19:30
    • 19:30

      Träning Damer div 3


      20:45
    • 19:30

      Träning P-05


      20:45
    • 19:30

      Träning F-03


      20:45
  • 10Tis
    • 17:00

      Träning P-06


      18:15
    • 17:00

      Träning P-07


      18:30
    • 17:00

      Träning P-08


      18:15
    • 17:15

      Träning F-12


      18:20
    • 18:15

      Träning Division 5


      19:30
    • 18:15

      Träning F-10


      19:30
    • 18:15

      Träning P-09


      19:30
    • 18:15

      Träning P-05


      19:15
    • 19:30

      Träning P-03


      20:45
  • 11Ons
    • 17:00

      Träning F-04


      18:15
    • 17:00

      Träning F-08


      18:15
    • 18:15

      Träning F-07


      19:30
    • 18:15

      Träning F-09


      19:30
    • 18:15

      Träning F-06


      19:30
    • 18:30

      Gideälvdal UF (borta) F-05


      20:30
    • 19:30

      Träning Damer div 3


      20:45
    • 19:30

      Träning F-03


      20:45
  • 12Tor
    • 17:00

      Träning P-05


      18:15
    • 17:00

      Träning P-09


      18:15
    • 18:00

      MoDo FF F03/F04 (borta) F-04


      19:45
    • 18:15

      Träning P-06


      19:30
    • 18:15

      Träning P-08


      19:30
    • 19:30

      Träning P-03


      20:45
    • 21:00

      Träning Division 5


      22:00
  • 13Fre
    • 18:00

      Träning P-05


      19:30
    • 18:00

      Fotbollsavslutning P-09


      19:30
    • 20:00

      Härnösands FF (borta) P-03


      22:00
  • 14Lör
    • 09:30

      BK Örnen (borta) P-09


      11:00
    • 10:00

      BK Örnen Blå (hemma) F-08


      12:00
    • 10:00

      Träning F-14


      11:00
    • 10:00

      Träning F-14


      11:00
    • 11:00

      Sollefteå GIF FF P04 (borta) P-03


      13:00
    • 11:00

      BK Örnen (borta) P-09


      12:30
    • 11:00

      Avslutning P-07


      16:00
    • 12:00

      Arnäs P-07 1 (hemma) P-07


      14:00
    • 12:30

      BK Örnen (borta) P-09


      14:00
    • 14:00

      Kramfors-Alliansen (borta) P-05


      15:30
    • 14:00

      Lira BK (borta) F-03


      16:00
    • 14:15

      Fikaförsäljning Division 5


      17:00
    • 15:00

      Härnösand FC United (hemma) Division 5


      17:00
  • 15Sön
    • 10:00

      Själevads IK vit (hemma) F-05


      12:00
    • 11:00

      Luleå SK (borta) F-03


      13:00
    • 12:30

      BK Örnen P06 (borta) P-06


      14:30
    • 12:30

      Moälvens FC (borta) P-08


      16:00
    • 12:30

      Moelven (hemma) F-09


      14:00
    • 14:00

      Själevads IK (hemma) F-09


      15:30
    • 14:00

      Själevads IK (borta) P-08


      15:30
    • 14:45

      Säsongsavslutning F-12


      16:30
    • 15:00

      Junsele IF (Sollefteå 2) (borta) Herrar


      17:00
    • 16:30

      Själevads IK (borta) F-07


      18:30
    • 17:00

      Träning F-10


      18:15
    • 17:00

      Långsele AIF (hemma) Damer div 3


      19:00
  • 16Mån
    v.38
    • 17:00

      Träning F-07


      18:15
    • 17:30

      Modo FF (hemma) F-08


      19:00
    • 17:30

      Träning F-11


      18:30
    • 18:15

      Träning F-05


      19:30
    • 19:30

      Träning Damer div 3


      20:45
    • 19:30

      Träning F-03


      20:45
  • 17Tis
    • 16:45

      Säsongsavslutning P-06


      20:00
    • 17:00

      Träning F-08


      18:15
    • 18:15

      Träning P-05


      19:30
    • 18:15

      Träning F-10


      19:30
    • 18:15

      Träning Division 5


      19:30
    • 19:30

      Träning P-03


      20:45
  • 18Ons
    • 17:00

      Träning Damer div 3


      18:15
    • 17:00

      Träning F-05


      18:15
    • 17:00

      Träning F-08


      18:15
    • 17:00

      Träning F-03


      18:15
    • 17:30

      Köpmanholmen-Bjästa IF (borta) F-07


      19:00
    • 18:00

      Träning F-09


      20:00
    • 19:00

      KB 65 IF (hemma) Herrar


      21:00
  • 19Tor
    • 17:00

      Träning P-05


      18:15
    • 17:00

      Träning F-06


      18:15
    • 18:15

      Träning F-03


      19:30
    • 19:30

      Träning P-03


      20:45
    • 20:45

      Träning Division 5


      22:00
  • 20Fre
    • 19:00

      Högakusten (hemma) P-03


      21:00
  • 21Lör
    • 10:00

      Domsjö IF (hemma) F-08


      12:00
    • 15:00

      Långsele AIF (borta) Division 5


      17:00
    • 16:30

      Avslutning F-05


      18:30
    • 17:00

      Köpmanholmen-Bjästa FF P01-04 (borta) P-03


      19:00
      Forsvallen konstgräs
      Serie: Division 2 pojkar fortsättningsserie
      Resultat och referat
  • 22Sön
    • 11:00

      Björna IF (borta) F-08


      13:00
    • 12:00

      KB 65 (hemma) P-05


      13:30
    • 15:30

      Avslutning P-03


      19:00
    • 16:00

      Sidensjö IK (borta) Herrar


      18:00
    • 17:00

      Remsle UIF FF (borta) Damer div 3


      19:00
    • 17:00

      Träning F-10


      18:15
  • 23Mån
    v.39
    • 17:00

      Träning F-06


      19:00
    • 17:15

      Arnäs IF F06 (hemma) F-07


      18:15
    • 17:30

      Träning F-11


      18:30
    • 17:30

      Avlslutning med föräldramatch F-11


      19:30
    • 18:15

      Träning F-08


      19:30
    • 19:30

      Träning Damer div 3


      20:45
    • 19:30

      Träning F-05


      20:45
    • 19:30

      Träning F-03


      20:45
  • 24Tis
    • 17:30

      Match mot Arnäs F10 F-09


      19:00
    • 18:00

      Arnäs (hemma) F-10


      19:30
    • 18:15

      Träning P-05


      19:30
    • 18:15

      Träning Division 5


      19:30
  • 25Ons
  • 26Tor
  • 27Fre
    • 19:00

      Träning F-06


      21:00
  • 28Lör
  • 29Sön
    • 14:00

      Piteå IF FF/Munksund Skuthamns SK (borta) F-03


      16:00
    • 17:00

      Själevads IK lag 2 (hemma) Damer div 3


      19:00
  • 30Mån
    v.40
    • 14:00

      Inventering Coop Damer div 3


      21:00
    • 17:30

      Avslutning P-08


      19:30
    • 19:30

      Träning F-03


      20:45