Fyll i din e-postadress för gratis uppdateringar om Älvängens IK F-04/05/06
Du är redan följare. Får du inga mejl kan du redigera dina Notisinställningar under Mina uppgifter.
Klicka på bekräftelselänken i det mejl vi skickat dig för att börja ta emot uppdateringar från Älvängens IK F-04/05/06.
F-04/05/06
Följ oss för uppdateringar
Nu har vi gjort säsongens första grästräning och det gjorde vi på Älvevis gräsplan . Mattan var/är nu i dagsläget i mycket bra skick och vi kommer att träna där på måndagar från och med den 16/5 . Detta innebär att vi kommer att ha en ny tid på måndagar och vi kommer att träna mellan 1730-1900 . Det som kan ställa till det är vädret och om det blir väldigt blött så kommer vi att gå tillbaka till vår tid 1645-1800 på konstgräset .Men blir det ändringar så kommer vi att gå ut med det här på hemsidan .
Det såg ut som på dagens träning att tjejerna uppskattade att få träna på riktigt gräs och dom genomförde träningen på ett mycket bra sätt .Det var 22 stycken tjejer på dagens träning .Nu hoppas vi att närvaon fortsätter i denna goda anda .
Morgondagens match mot Skepplanda ser vi framemot och vi hoppas på en stor bortaklack till denna match :-)
Sedan gällande Sköllersta/Örebro så kommer vi att ha ett planeringsmöte om några veckor och mer info kommer så snart vi haft detta .Men om ni har frågor eller funderingar gällande detta så är det bara att höra av sig .
Kommentera
Du måste logga in för att kommentera