Fyll i din e-postadress för gratis uppdateringar om Asmundtorps IF P-11/12
Du är redan följare. Får du inga mejl kan du redigera dina Notisinställningar under Mina uppgifter.
Klicka på bekräftelselänken i det mejl vi skickat dig för att börja ta emot uppdateringar från Asmundtorps IF P-11/12.
P-11/12
Följ oss för uppdateringar
Hej alla medlemmar och föräldrar!
Som många av er kanske redan vet har föreningen haft en tuff ekonomisk period. Förra året gick vi tyvärr back med cirka 230 000 kronor. Det är en stor utmaning – men inte en omöjlig sådan.
Tack vare en ny styrelse och en engagerad sponsorgrupp som jobbar intensivt för att hitta nya intäkter, ser vi nu ljusare på framtiden. Men vi kommer inte kunna vända detta utan ert stöd.
Vi vill rikta ett stort tack till alla er medlemmar och föräldrar som redan hjälper till på olika sätt – ert engagemang och era insatser är ovärderliga. Tillsammans kan vi skapa en stabil grund för föreningens framtid!
Med vänliga hälsningar,
Asmundtorps IF
Träning | 25 sep, 17:30 |
Råå IF orange (borta) | 26 sep, 18:30 |
Träning | 29 sep, 17:30 |
Landskrona BoIS svart (hemma) | 4 okt, 10:30 |
Halmstads BK svart (hemma) | 5 okt, 10:30 |
Hej.
RapporteraNär kommer träningen köra igång igen och vilka dagar kommer p13 att träna?
Rapportera
Vi startar igen 11/8 och kör som vanligt måndagar & torsdagar till att börja med.
RapporteraRapportera