Fyll i din e-postadress för gratis uppdateringar om Asmundtorps IF P-11/12
Du är redan följare. Får du inga mejl kan du redigera dina Notisinställningar under Mina uppgifter.
Klicka på bekräftelselänken i det mejl vi skickat dig för att börja ta emot uppdateringar från Asmundtorps IF P-11/12.
P-11/12
Följ oss för uppdateringar
Hallå!
Efter ett långt Juluppehåll är det nu dags att dra igång igen. Vi startar onsdagen den 27/1, träningarna kommer vi att ha måndag & onsdag 18:00 – 19:00 på konstgräsplanen.
Vi har anmält 4st lag för seriespel till våren PF9 (födda -12) 5mot5, P10 (födda -11) 7mot7, PF11 (födda -10) 7mot7, F11 (födda -10) 7mot7. För att detta ska fungera hade vi gärna sett fler tränare/ledare, dels för att man ska kunna vara borta en träning utan att den andra får ta allt själv och att man kan få en dag på helgen ledigt. Annars får vi kanske skippa en serie och att någon får stå över varje match och då välja utifrån träningsnärvaro. Blir det 4st lag har vi tänkt försöka att köra mer med samma spelare i varje lag så vi inte ändrar var vecka.
Då vi har fått en del nya matchkläder vill vi att ni som har lämnar in alla gamla matchkläder till oss på onsdagens träning (tvättade).
Har ni några frågor, funderingar (eller vill anmäla er) ta det gärna med oss efter träningen på onsdag.
Mvh
Tränarna
| Träning | 26 maj, 17:30 |
| Träning | 28 maj, 17:30 |
| IK Wormo blå (hemma) | 31 maj, 10:00 |
| Träning | 1 jun, 17:30 |
| Träning | 4 jun, 17:30 |
Kommentera
Du måste logga in för att kommentera