Fyll i din e-postadress för gratis uppdateringar om Uppsala AFC 86ers U15
Du är redan följare. Får du inga mejl kan du redigera dina Notisinställningar under Mina uppgifter.
Klicka på bekräftelselänken i det mejl vi skickat dig för att börja ta emot uppdateringar från Uppsala AFC 86ers U15.
U15
Följ oss för uppdateringar
Hej,
då var det dags att sälja Klubbrabatten igen.
Samtliga spelare bör sälja 2 häften vardera.
Häfterna är relativt lättsålda och om man bara använder ett par av kupongerna så går man direkt plus mot kostnaden för häftet. Handlar man t ex på CityGross så får man 10% rabatt på ett köp över 1000kr, så en storhandling för 2000kr så har man igen kostnaden för häftet.
Intäkterna från försäljning går direkt till ungdomslagen.
Swisha in 400kr till lagledare Stefan Lindhss Swish på nummer 070-2785489 och märk betalningen med spelarens namn så får spelaren med sig häftena på efterföljande träning.
Anledningen till att det går via lagledarna istället för direkt till klubbens Swish är för att det är svårt för klubben att hålla reda på vilka som betalt och inte.
Kan ni sälja flera än ni är tilldelade så skriv det i gästboken så uppskattas det av oss som har många att sälja!
Hej, ganska få som har Swishat än så länge. Snälla gör det så att vi kan dela ut häftena så snabbt som möjligt, och dessa pengar går till ungdomarna!
RapporteraRapportera
Hej
RapporteraÄr dagens träning på Östermalm?
Vilka dagar är i Uppsala?
Arian kan komma på träningar i Uppsala
Sthlm blir det svårt med skjuts + att det blir långa dagar
Rapportera
U15 tränar kommer att träna i Stockholm tisd och torsd nu fram till seriematcherna börjar 5/9. Vi kan ordna skjuts om Arian vill åka med framöver
RapporteraRapportera