Avbryt
Börja följ

Fyll i din e-postadress för gratis uppdateringar om Waggeryds IK

Följ

Waggeryds IK

Följ oss för uppdateringar
Följ

Vi använder cookies för att ge dig bästa upplevelsen. Läs vår cookiepolicy här. Genom att fortsätta använda tjänsten godkänner du denna.

Okej

April 2019

Alla aktiviteter
  • 1Mån
    v.14
  • 2Tis
  • 3Ons
  • 4Tor
  • 5Fre
  • 6Lör
    • Heldag

      Träningsläger A-lag Damer

    • 09:00

      IK Tord (hemma) P-07


      10:00
    • 09:30

      Värnamo Södra FF 1 (borta) P-07


      10:30
    • 09:30

      Träninghelg P-04


      17:00
    • 11:00

      IFK Värnamo (borta) P-07


      12:00
    • 12:00

      Smålandsstenars GOIF (hemma) P-07


      13:00
  • 7Sön
    • 00:00

      Träningsläger A-lag Damer


      14:00
    • 09:30

      Träning F-07/08


      11:00
    • 10:00

      Träning P-08


      11:30
    • 10:00

      Träningshelg P-04


      20:00
    • 13:30

      Träning P-10


      15:00
    • 15:00

      Träning P-06


      17:00
    • 15:00

      Träning P-05


      17:00
    • 15:00

      Växjö Norra (hemma) J-lag


      17:00
  • 8Mån
    v.15
  • 9Tis
    • 16:30

      Träning P-04


      18:00
    • 17:00

      Träning P-05


      18:00
    • 17:00

      Träning P-06


      18:00
    • 18:00

      Informations möte P-09


      19:00
    • 19:30

      Träning J-lag


      21:00
    • 19:30

      Träning A-lag Herrar


      21:00
  • 10Ons
  • 11Tor
  • 12Fre
  • 13Lör
  • 14Sön
    • 10:00

      Träning P-08


      11:30
    • 13:30

      Träning P-10


      15:00
    • 15:00

      Träning P-06


      17:00
    • 15:00

      Träning P-04


      16:00
    • 15:00

      Träning P-05


      17:00
  • 15Mån
    v.16
    • 16:30

      Träning P-03


      18:00
      Konstgräset
      Anteckning: Man kommer så fort man kan. Glöm inte benskydd.
    • 18:00

      Träning A-lag Damer


      19:30
    • 18:00

      Träning F-03/04


      19:30
    • 19:00

      Träning A-lag Herrar


      21:00
    • 19:30

      Träning J-lag


      21:00
  • 16Tis
  • 17Ons
  • 18Tor
    • 16:30

      Träning P-03


      18:00
    • 16:30

      Träning P-04


      18:00
    • 17:30

      Träning P-07


      19:00
    • 18:00

      Träning J-lag


      19:30
    • 19:00

      Gislaveds IS (hemma) A-lag Herrar


      21:00
  • 19Fre
    • 10:00

      Gnosjö IF (hemma) P-03


      12:00
    • 16:30

      Träning F05/06


      18:00
  • 20Lör
    • 10:00

      Träning P-05


      11:30
    • 10:00

      Träning P-06


      11:30
  • 21Sön
  • 22Mån
    v.17
    • 09:00

      Träning P-09


      13:00
    • 10:00

      Träning P-06


      12:00
    • 14:15

      Träning F05/06


      17:00
    • 14:20

      Ahlsell Aktiv Cup P-07


      18:15
    • 16:00

      Smålandsstenars GoIF (borta) A-lag Damer


      18:00
    • 16:30

      Träning P-03


      18:00
    • 19:30

      Träning J-lag


      21:00
  • 23Tis
    • 16:30

      Träning P-04


      18:00
    • 17:00

      Träning P-05


      18:00
    • 17:30

      Träning P-08


      19:00
    • 17:30

      Träning F-07/08


      19:00
    • 17:30

      Träning P-10


      19:00
    • 19:00

      Föräldrarmöte P-07


      20:00
    • 19:00

      Träning P-07


      20:30
    • 19:30

      Träning J-lag


      21:00
    • 19:30

      Träning A-lag Herrar


      21:00
  • 24Ons
    • 17:00

      Träning A-lag Damer


      18:30
    • 17:00

      Träning P-03


      18:30
    • 17:30

      Träning F-09/10


      19:00
    • 17:30

      Träning P-09


      19:00
    • 18:45

      Hovslätts IK (borta) J-lag


      20:45
    • 19:00

      Bottnaryds IF (9-m) (hemma) F-03/04


      21:00
  • 25Tor
    • 16:30

      Träning P-04


      18:00
    • 17:00

      Träning P-05


      18:00
    • 17:00

      Träning P-06


      18:00
    • 17:30

      Träning P-07


      19:00
    • 17:30

      Träning F-07/08


      19:00
    • 17:30

      Träning P-08


      19:00
    • 18:00

      Träning J-lag


      19:30
    • 18:00

      Träning A-lag Herrar


      19:30
  • 26Fre
  • 27Lör
    • 11:00

      Hestra/Grimsås (borta) F-09/10


      13:00
    • 12:00

      Skillingaryds IS (hemma) F-07/08


      14:00
    • 13:00

      Hovslätts IK (borta) F-07/08


      15:00
    • 14:00

      IFK Osby (hemma) A-lag Damer


      16:00
  • 28Sön
    • 15:00

      Träning P-05


      17:00
    • 15:00

      IK Vista 9-m (hemma) P-04


      17:00
  • 29Mån
    v.18
  • 30Tis
    • 16:30

      Träning P-04


      18:00
    • 17:00

      Träning P-05


      18:00
    • 17:30

      Träning F-07/08


      19:00
    • 17:30

      Träning F05/06


      19:00
    • 17:30

      Träning P-08


      19:00
    • 17:30

      Träning P-10


      19:00
    • 19:00

      Bankeryds SK (hemma) P-03


      21:00
    • 19:00

      Träning P-07


      20:30
    • 19:30

      Träning J-lag


      21:00
    • 19:30

      Träning A-lag Herrar


      21:00