Avbryt
Börja följ

Fyll i din e-postadress för gratis uppdateringar om Nässjö IBF

Följ

Nässjö IBF

Följ oss för uppdateringar
Följ

Vi använder cookies för att ge dig bästa upplevelsen. Läs vår cookiepolicy här. Genom att fortsätta använda tjänsten godkänner du denna.

Okej

Oktober 2019

Alla aktiviteter
  • 1Tis
    v.40
  • 2Ons
    • 16:30

      Träning P-09


      17:45
    • 17:30

      Genomgång av träning P-08


      17:45
    • 17:30

      Träning P-05


      18:45
    • 17:45

      Träning P-08


      19:00
    • 18:15

      Träning P-04


      20:00
    • 19:00

      Träningsmatch F-07/08


      21:00
    • 19:00

      Träning P-07


      20:15
    • 20:15

      Träning P-06


      21:30
  • 3Tor
  • 4Fre
  • 5Lör
    • 09:10

      Försäsongscup i Tranås P-06


      18:00
  • 6Sön
  • 7Mån
    v.41
  • 8Tis
  • 9Ons
    • 16:30

      Träning P-09


      17:45
    • 17:30

      Genomgång av träning P-08


      17:45
    • 17:30

      Träning P-05


      18:45
    • 17:45

      Träning P-08


      19:00
    • 18:15

      Träning P-04


      20:00
    • 19:00

      Träning P-07


      20:15
    • 20:15

      Träning P-06


      21:30
  • 10Tor
  • 11Fre
  • 12Lör
    • 10:00

      IBK Husar P03-05 (hemma) P-04


      12:00
    • 10:00

      Månsarps IBK F10-11/1 (borta) F-09/10/11


      12:00
    • 11:00

      Hestra Skid O SK F09-10 (hemma) F-09/10/11


      13:00
    • 12:00

      Bankeryds Skid o MK F10-11/1 (hemma) F-09/10/11


      14:00
    • 12:00

      Moheda IBK P05 (hemma) P-05


      14:00
  • 13Sön
    • 09:00

      Månsarps IBK F06-07/1 (borta) F-06


      11:00
    • 10:00

      Träning P-13


      11:30
    • 11:30

      Träning F-12/13


      12:30
    • 12:30

      Träning P-12


      13:30
    • 13:00

      Växjö IBK Utveckling HJ (borta) Juniorlag Herrar


      15:00
    • 13:30

      Träning P-11


      15:00
    • 14:00

      Jönköpings IK Ungdom P08/1 (hemma) P-07


      16:00
    • 15:00

      Träning F-09/10/11


      16:30
    • 16:00

      Ölmstads IS P05-06 (hemma) P-06


      18:00
    • 16:30

      Träning P-10


      18:00
    • 18:00

      Träning P-09


      19:30
  • 14Mån
    v.42
  • 15Tis
  • 16Ons
    • 16:30

      Träning P-09


      17:45
    • 17:30

      Genomgång av träning P-08


      17:45
    • 17:30

      Träning P-05


      18:45
    • 17:45

      Träning P-08


      19:00
    • 18:15

      Träning P-04


      20:00
    • 19:00

      Träning P-07


      20:15
    • 20:15

      Träning P-06


      21:30
  • 17Tor
  • 18Fre
    • 16:30

      Träning P-08


      17:45
    • 17:45

      Träning F-09/10/11


      18:45
    • 18:00

      Intresseanmälan spel med P07 P-08


      18:05
  • 19Lör
    • 08:30

      Poolspel Jönköping P-10


      12:15
    • 10:00

      Hovslätts IK P10 Röd (borta) P-10


      12:00
    • 10:00

      Sävsjö IBK F03-04/2 (borta) F-04/05


      12:00
    • 10:45

      Jönköpings IK U P10/2 (hemma) P-10


      12:45
    • 11:30

      Forserums IF P10 (hemma) P-10


      13:30
    • 11:30

      Vetlanda IBF P07-08 (borta) P-07


      13:30
    • 13:00

      Bankeryds Skid o MK F08 (hemma) F-07/08


      15:00
    • 14:00

      S/W 2010 IBK (borta) Herrar Div 4


      16:00
    • 15:00

      Öjaby Sport IBK P06-07/1 (borta) P-05


      17:00
  • 20Sön
    • 10:00

      Träning P-13


      11:30
    • 10:30

      Tenhults IF P06 (borta) P-06


      12:30
    • 11:30

      Träning F-12/13


      12:30
    • 12:30

      Träning P-12


      13:30
    • 13:00

      Månsarps IBK P08 (borta) P-08


      15:00
    • 13:30

      Träning P-11


      15:00
    • 13:30

      Westbo IBK P04-05 (borta) P-04


      15:30
    • 15:00

      Träning F-09/10/11


      16:30
    • 15:15

      Poolspel Gr1 P-09


      18:00
    • 15:30

      Bankeryds Skid o MK F05-07 (hemma) F-06


      17:30
    • 16:30

      Träning P-10


      18:00
    • 18:00

      Sävsjö IBK/SW2010/Bodafors HJ (hemma) Juniorlag Herrar


      20:00
  • 21Mån
    v.43
  • 22Tis
  • 23Ons
    • 16:30

      Träning P-09


      17:45
    • 17:30

      Genomgång av träning P-08


      17:45
    • 17:30

      Träning P-05


      18:45
    • 17:45

      Träning P-08


      19:00
    • 18:15

      Träning P-04


      20:00
    • 19:00

      Träning P-07


      20:15
    • 20:15

      Träning P-06


      21:30
  • 24Tor
  • 25Fre
  • 26Lör
    • 09:30

      Hjältevad Mariannelund IS P06-07 (hemma) P-07


      11:30
    • 13:30

      Jönköpings IK Ungdom F08 (borta) F-07/08


      15:30
    • 14:00

      Gränna AIS P07/2 (hemma) P-08


      16:00
    • 19:00

      Hjältevad Mariannelund IS (hemma) Herrar Div 4


      21:00
  • 27Sön
    • 09:30

      Forserums IF P04-05 (hemma) P-04


      11:30
    • 10:00

      Träning P-13


      11:30
    • 11:30

      Träning F-12/13


      12:30
    • 11:30

      Växjö IBK Utveckling P05/3 (hemma) P-05


      13:30
    • 12:30

      Träning P-12


      13:30
    • 13:30

      Träning P-11


      15:00
    • 13:30

      IF Ariel F06-08 (hemma) F-06


      15:30
    • 15:00

      Träning F-09/10/11


      16:30
    • 15:30

      Hovslätts IK F04-05/1 (hemma) F-04/05


      17:30
    • 16:30

      Träning P-10


      18:00
    • 17:30

      Skillingaryds IK P05-07 (hemma) P-06


      19:30
    • 18:00

      Träning P-09


      19:30
  • 28Mån
    v.44
  • 29Tis
  • 30Ons
    • 16:30

      Träning P-09


      17:45
    • 17:30

      Genomgång av träning P-08


      17:45
    • 17:30

      Träning P-05


      18:45
    • 17:45

      Träning P-08


      19:00
    • 18:15

      Träning P-04


      20:00
    • 19:00

      Träning P-07


      20:15
    • 20:15

      Träning P-06


      21:30
  • 31Tor