Avbryt
Börja följ

Fyll i din e-postadress för gratis uppdateringar om Enköpings SK HK

Följ

Enköpings SK HK

Följ oss för uppdateringar
Följ

Vi använder cookies för att ge dig den bästa upplevelsen. Genom att använda tjänsten godkänner du detta.

Okej
Enköpings SK HK
Välj lag

November 2017

Alla aktiviteter
  • 1Ons
    v.44
    • Heldag

      Träningsmatcher 4/11 Team 09

    • 09:00

      Allmänhetens åkning MK Team 08


      15:00
    • 09:00

      Allmänhetens åkning med klubba Team 05


      15:00
    • 17:00

      Träning J18


      17:50
    • 18:00

      Träning J18


      18:40
    • 18:10

      Träning A-lag


      19:20
    • 19:40

      U16 match hemma Almtuna Team 03/04


      22:00
    • 19:40

      Almtuna IS (hemma) Team 02


      21:40
  • 2Tor
  • 3Fre
    • Heldag

      Träningsmatcher 4/11 Team 09

    • 09:00

      Allmänhetens åkning MK Team 08


      15:00
    • 09:00

      Allmänhetens åkning med klubba Team 05


      15:00
    • 13:30

      Allmänhetens åkning MK Team 08


      15:50
    • 13:30

      Allmänhetens MK Team 09


      15:50
    • 15:00

      Träning Team 03/04


      16:20
    • 16:30

      Träning Team 05


      17:50
    • 18:00

      Träning Flickor


      18:50
    • 18:00

      Träning Team 09


      18:50
    • 18:10

      Träning Team 07


      19:00
    • 19:00

      Grums (borta) A-lag


      21:00
    • 19:00

      Träning Team 08


      19:50
    • 19:40

      SK Iron Hockey (hemma) J18


      21:40
  • 4Lör
    • Heldag

      Träningsmatcher 4/11 Team 09

    • 08:00

      Allmänhetens MK Team 09


      09:50
    • 08:00

      Allmänhetens åkning MK Team 08


      10:00
    • 08:00

      Allmänhetens åkning med klubba Team 05


      10:00
    • 10:00

      Träning Team 03/04


      11:00
    • 11:00

      Träning Team 08


      12:00
    • 11:10

      Träningsmatcher Team 09


      14:00
    • 12:10

      Träning Team 07


      13:10
    • 13:00

      Träning J18


      13:35
    • 14:10

      Träning J18


      15:30
    • 14:30

      Träning Team 05


      15:50
    • 17:00

      Allmänhetens åkning med klubba Team 05


      19:00
    • 17:00

      Allmänhetens MK Team 09


      19:00
  • 5Sön
    • 08:00

      Allmänhetens MK Team 09


      08:50
    • 08:00

      Allmänhetens åkning MK Team 08


      09:00
    • 09:00

      Träning Team 09


      10:10
    • 09:00

      Almtuna IS (borta) Team 08


      12:00
    • 10:00

      Uppsala Young HC (borta) Team 08


      16:00
    • 10:20

      Träning Hockeyskola


      11:40
    • 11:00

      U14 match mot Skärplinge Team 03/04


      13:00
    • 11:00

      SHK Hockey Club (borta) Team 05


      13:00
    • 11:00

      U14 match Team 05


      12:30
    • 12:00

      Norrtälje IK/Rimbo IF/Hallsta IK (hemma) Team 03/04


      14:00
    • 13:00

      Träning Skridskokul


      14:00
    • 14:10

      Träning Team 06


      15:10
    • 14:40

      SK Iron Hockey Vit (hemma) Team 05


      16:40
    • 15:20

      Träning Flickor


      16:20
    • 16:30

      Träning Team 07


      17:30
    • 16:40

      Spånga IS IK (hemma) J18


      18:40
  • 6Mån
    v.45
  • 7Tis
  • 8Ons
  • 9Tor
    • 13:30

      Allmänhetens MK Team 09


      15:50
    • 15:00

      Individuell träning Grupp 1 Team 05


      16:00
    • 16:00

      Individuell träning Grupp 2 Team 05


      17:00
    • 16:10

      Träning Team 07


      16:30
    • 16:50

      Träning Team 07


      18:00
    • 17:00

      Träning Team 08


      18:00
    • 18:00

      Träning J18


      18:50
    • 18:10

      Träning A-lag


      19:10
    • 19:00

      Träning Flickor


      20:00
    • 20:10

      Träning Team 03/04


      21:00
  • 10Fre
  • 11Lör
    • 08:00

      Allmänhetens MK Team 09


      08:50
    • 08:15

      U14 match Wings Team 03/04


      10:00
    • 08:15

      Wings HC Arlanda (borta) Team 05


      10:15
    • 08:50

      Träning Flickor


      09:50
    • 10:00

      Träning A-lag


      11:00
    • 11:00

      Träning J18


      11:40
    • 11:10

      Allmänhetens MK Team 09


      12:10
    • 11:10

      Allmänhetens åkning med klubba Team 05


      12:10
    • 12:20

      Träning J18


      13:20
    • 13:00

      Match i Norrtälje Team 06


      14:30
    • 13:00

      Gimo IF (borta) Team 07


      16:00
    • 13:30

      Bålsta Hockey Club (hemma) Team 09


      17:00
    • 14:00

      Träning Team 08


      15:00
    • 17:10

      Allmänhetens MK Team 09


      19:00
    • 17:10

      Allmänhetens åkning med klubba Team 05


      19:00
    • 17:30

      Gimo IF HC (borta) Team 02


      19:30
    • 17:30

      U16 match Gimo Team 03/04


      20:30
  • 12Sön
  • 13Mån
    v.46
  • 14Tis
    • 15:00

      Individuell träning Grupp 1 Team 05


      16:00
    • 16:00

      Individuell träning Grupp 2 Team 05


      17:00
    • 17:00

      Träning Team 09


      17:50
    • 17:00

      Träning Team 08


      17:50
    • 18:00

      Träning Team 05


      19:00
    • 18:00

      Träning A-lag


      19:00
    • 18:15

      Träning Team 07


      18:45
    • 19:00

      Träning Team 07


      20:00
    • 19:10

      Träning Team 06


      20:00
    • 20:10

      Träning J18


      21:00
  • 15Ons
    • 14:00

      Hockeyfritids Team 05


      16:50
    • 14:00

      Hockeyfritids Team 06


      16:50
    • 14:00

      Hockeyfritids Team 07


      16:50
    • 17:00

      Träning Team 03/04


      17:50
    • 18:00

      Matchvärd + kiosk A-lagsmatch Team 05


      20:30
      Bahcohallen A
      Anteckning:
      Kiosk:
      Carlsson, Perkiö, Hansen Ahlström

      Matchvärd:
      Koivula, Nyström, Lempiäinen Korhonen, Lerwall

      Från 18.00 ca fram till efter 2'a periodpausen.
    • 19:00

      Mariestad (hemma) A-lag


      20:00
    • 19:00

      ESK-Mariestad Sekretariat A-lag


      21:00
  • 16Tor
    • 15:00

      Individuell träning Grupp 1 Team 05


      16:00
    • 16:00

      Individuell träning Grupp 2 Team 05


      17:00
    • 16:50

      Träning Team 07


      17:50
    • 17:00

      Träning Team 08


      17:50
    • 18:00

      Träning Team 06


      19:00
    • 18:00

      Träning Team 05


      19:00
    • 18:00

      Träning A-lag


      19:00
    • 18:45

      Sekretariat U13 ESK - AIS Team 05


      21:00
    • 19:10

      Träning Team 03/04


      20:10
    • 19:20

      Almtuna IS Vit (hemma) Team 05


      21:20
    • 19:30

      Träning J18


      20:30
    • 20:50

      Träning J18


      22:00
  • 17Fre
    • 13:30

      Allmänhetens MK Team 09


      15:50
    • 13:30

      Allmänhetens åkning MK Team 09


      15:50
    • 13:30

      Allmänhetens åkning med klubba Team 05


      15:50
    • 16:00

      Träning Team 03/04


      17:00
    • 17:10

      Träning Team 08


      18:10
    • 18:00

      Träning Team 09


      18:50
    • 18:00

      Träning Flickor


      18:50
    • 18:20

      Träning J18


      19:20
    • 18:50

      Träning Team 07


      19:50
    • 19:00

      VIK Västerås (borta) A-lag


      21:00
    • 19:30

      Träning Team 05


      20:30
  • 18Lör
    • 08:00

      Allmänhetens MK Team 09


      09:00
    • 09:10

      Almtuna IS (hemma) Team 08


      12:00
    • 12:00

      Norrtälje IK (borta) Team 08


      16:00
    • 12:20

      Wings HC Arlanda (hemma) Team 02


      14:20
    • 12:20

      U16 match mor Wings Team 03/04


      14:00
    • 13:30

      Träning Team 05


      14:30
    • 14:30

      Träning Team 07


      15:50
    • 14:50

      Match mot Tierp Team 06


      16:30
    • 14:50

      Sekretariat Team 06


      16:30
  • 19Sön
  • 20Mån
    v.47
    • 15:00

      Allmänhetens åkning MK Team 09


      16:50
    • 15:00

      Allmänhetens åkning med klubba Team 05


      16:50
    • 16:00

      Träning Team 03/04


      17:00
    • 17:00

      Träning Team 06


      17:50
    • 18:00

      Träning Team 05


      18:50
    • 19:00

      Träning J18


      19:35
    • 20:10

      Träning J18


      21:00
  • 21Tis
  • 22Ons
  • 23Tor
    • 15:00

      Individuell träning Grupp 1 Team 05


      16:00
    • 16:00

      Individuell träning Grupp 2 Team 05


      17:00
    • 16:50

      Träning Team 07


      18:00
    • 17:00

      Träning Team 08


      18:00
    • 18:00

      Faddrar på Hockeyskolan Team 05


      18:50
    • 18:00

      Träning Hockeyskola


      18:50
    • 19:00

      Träning Team 03/04


      19:50
    • 19:50

      Åker/Strängnäs HC (hemma) J18


      21:50
    • 20:00

      Träning Team 05


      20:50
  • 24Fre
  • 25Lör
    • 08:00

      Allmänhetens åkning MK Team 09


      08:50
    • 11:00

      Träning Flickor


      12:00
    • 11:10

      Träning Team 03/04


      12:10
    • 11:30

      Hedesunda (borta) Flickor


      15:00
    • 12:10

      Träning Hockeyskola


      13:10
    • 12:20

      Träning Team 05


      13:20
    • 12:30

      Träning J18


      13:00
    • 13:00

      Match i Bålsta Team 06


      14:30
    • 13:20

      Träning Team 09


      14:30
    • 13:30

      Träning J18


      14:40
    • 14:40

      Träning Team 08


      15:50
    • 14:50

      Träning Team 07


      16:00
    • 16:10

      Allmänhetens åkning med klubba Team 05


      19:00
    • 16:10

      Allmänhetens åkning MK Team 09


      19:00
    • 17:45

      SK Iron/Tierp HK (borta) Team 02


      19:45
    • 18:00

      Teambuilding Föräldrar/Ledare Team 08


      23:55
  • 26Sön
  • 27Mån
    v.48
  • 28Tis
    • 15:00

      Individuell träning Grupp 1 Team 05


      16:00
    • 16:00

      Individuell träning Grupp 2 Team 05


      17:00
    • 17:00

      Träning Flickor


      17:50
    • 17:00

      Träning Team 09


      17:50
    • 18:00

      Träning Team 05


      19:00
    • 19:10

      Träning Team 03/04


      20:00
    • 20:10

      Träning J18


      21:00
  • 29Ons
  • 30Tor
    • 15:00

      Individuell träning Grupp 1 Team 05


      16:00
    • 16:00

      Individuell träning Grupp 2 Team 05


      17:00
    • 16:50

      Träning Team 07


      18:00
    • 17:00

      Träning Team 08


      18:00
    • 18:00

      Fadder vid hockeyskolans träning Team 06


      19:10
    • 18:00

      Borlänge (borta) A-lag


      19:00
    • 18:00

      Träning Hockeyskola


      19:10
    • 18:10

      Träning Team 03/04


      19:10
    • 19:50

      Spånga IS IK (hemma) J18


      21:50