Avbryt
Börja följ

Fyll i din e-postadress för gratis uppdateringar om Arnäs IF

Följ

Arnäs IF

Följ oss för uppdateringar
Följ

Vi använder cookies för att ge dig bästa upplevelsen. Läs vår cookiepolicy här. Genom att fortsätta använda tjänsten godkänner du denna.

Okej
Arnäs IF
Välj lag

Maj 2019

Alla aktiviteter
  • 1Ons
    v.18
    • 10:00

      Kickoff P-03


      16:00
    • 11:00

      Träning P-08


      12:00
    • 11:00

      Träning F-03


      12:00
    • 12:20

      KB65 (hemma) P-04


      14:20
    • 12:20

      KB 65 P01-04 (hemma) P-05


      14:00
    • 15:30

      Träning P-10


      16:30
    • 16:45

      Träning F-05


      18:15
    • 16:45

      Träning F-08


      18:00
    • 18:00

      Träning P-07


      19:00
    • 18:00

      Träning F-07


      19:15
    • 18:00

      Träning F-09


      19:15
    • 18:00

      Träning F-06


      19:15
    • 19:00

      Kramfors-Alliansen (borta) F-04


      21:00
    • 19:15

      Träning Damer div 3


      20:30
  • 2Tor
    • 16:45

      Träning P-05


      18:15
    • 16:45

      Träning P-04


      18:00
    • 16:45

      Träning P-08


      18:00
    • 17:00

      Träning P-11


      18:00
    • 17:45

      Träning P-07


      19:15
    • 18:00

      Föräldramöte P-07


      19:00
    • 18:00

      Träning P-06


      19:15
    • 18:00

      Träning P-09


      19:15
    • 18:00

      Träning Damer div 3


      19:00
    • 19:15

      Träning P-03


      20:45
    • 20:30

      Träning Division 5


      21:45
    • 20:30

      Träning F-03


      21:30
  • 3Fre
    • 16:45

      Träning P-04


      18:00
    • 16:45

      Träning F-04


      18:00
    • 19:00

      Gimonäs Umeå IF (hemma) F-03


      21:00
  • 4Lör
    • 09:30

      Minicup Gimonäs F-06


      15:00
    • 09:30

      Kick-off F-08


      16:00
    • 10:00

      Träning P-07


      11:00
    • 10:00

      F05 Blå (hemma) F-05


      12:00
    • 10:00

      Grillning Coop 2019 F-04


      15:30
    • 10:00

      Träning P-11


      11:00
    • 12:00

      Träning P-05


      13:30
    • 14:00

      Div 5 träningsmatch P-03


      16:00
    • 14:00

      Träningsmatch hemma mot Domsjö Division 5


      18:00
  • 5Sön
    • 10:00

      Domarutbildning F05 F-05


      15:00
    • 10:00

      Anundsjö IF P07 (borta) P-07


      12:00
    • 11:00

      Moelvens FC P05/07 (borta) P-07


      13:00
    • 11:00

      Luleå SK (hemma) F-03


      13:00
    • 15:00

      Träning F-12


      16:15
    • 17:00

      Träning P-10


      18:00
    • 18:00

      Föräldramöte F-10


      19:00
    • 18:00

      Träning F-10


      19:00
    • 18:00

      Sidensjö IK (hemma) Damer div 3


      20:00
    • 18:15

      Anundsjö IF/Skorped (borta) F-07


      20:00
    • 19:00

      Träning P-06


      20:00
    • 20:00

      Träning P-03


      21:30
    • 20:00

      Träning Division 5


      21:30
  • 6Mån
    v.19
    • 16:45

      Träning F-06


      18:00
    • 16:45

      Träning F-09


      18:00
    • 17:00

      Träning F-07


      18:15
    • 18:00

      Träning F-08


      19:15
    • 18:00

      Träning F-05


      19:30
    • 18:00

      Träning F-04


      19:15
    • 18:30

      Föräldramöte P-11


      20:00
    • 19:15

      Träning F-03


      20:30
    • 19:15

      Träning Damer div 3


      20:30
    • 19:15

      Träning P-05


      20:30
  • 7Tis
    • 16:45

      Träning P-06


      18:00
    • 16:45

      Träning P-07


      18:15
    • 16:45

      Träning P-09


      18:00
    • 17:00

      Träning P-12


      18:00
    • 18:00

      Träning P-08


      19:15
    • 18:00

      Träning P-05


      19:30
    • 18:00

      Träning P-04


      19:15
    • 18:15

      Träning F-10


      19:15
    • 19:15

      Träning P-03


      20:45
    • 20:30

      Träning Division 5


      21:45
  • 8Ons
    • 16:45

      Träning F-05


      18:15
    • 16:45

      Träning F-04


      18:00
    • 16:45

      Träning F-08


      18:00
    • 17:00

      Träning F-03


      18:00
    • 18:00

      Kratta löv P-10


      20:00
    • 18:00

      Träning P-10


      19:00
    • 18:00

      Träning P-07


      19:00
    • 18:00

      Träning F-09


      19:15
    • 18:00

      Träning F-07


      19:15
    • 18:00

      Träning F-06


      19:00
    • 19:00

      Härnösands FF (hemma) P-03


      21:00
    • 19:00

      Ramviks IF (borta) Division 5


      21:00
    • 20:45

      Träning Damer div 3


      22:00
  • 9Tor
    • 16:45

      Träning P-05


      18:15
    • 16:45

      Träning P-04


      18:00
    • 16:45

      Träning P-08


      18:00
    • 17:00

      Träning P-11


      18:00
    • 18:00

      Träning P-06


      19:15
    • 18:00

      Träning P-09


      19:15
    • 19:00

      Högakusten (hemma) Damer div 3


      21:00
    • 19:15

      Träning F-03


      20:30
  • 10Fre
    • 16:45

      Träning P-04


      18:00
    • 18:00

      BK Örnen Vit (borta) F-08


      19:30
    • 19:00

      Bik Sportklubb (borta) P-04


      21:00
    • 19:00

      Hjälp till match P04 P-03


      21:00
    • 19:00

      Bondsjöhöjden (borta) P-05


      20:30
  • 11Lör
    • 10:00

      Domarutbildning P-05


      15:00
    • 10:00

      IFK Nyland (hemma) F-05


      12:00
    • 10:00

      Träning P-11


      11:00
    • 12:00

      BK Örnen Blå (hemma) F-08


      13:30
    • 12:00

      Moälvens FC (borta) P-08


      14:00
    • 14:00

      Själevad (hemma) P-09


      15:30
    • 14:00

      Domsjö (hemma) P-09


      15:30
    • 15:30

      Själevads IK (hemma) F-09


      16:30
    • 15:45

      Domsjö (hemma) P-09


      17:15
    • 16:45

      Domsjö IF (hemma) F-09


      18:00
  • 12Sön
    • 10:00

      Träning F-11


      11:00
    • 10:00

      Modo FF P07 (hemma) P-07


      12:00
    • 10:30

      Domsjö IF (hemma) F-07


      12:00
    • 12:00

      Sidensjö IK (hemma) P-05


      13:30
    • 14:00

      Domsjö IF (hemma) P-06


      16:00
    • 14:15

      Sidensjö (borta) F-06


      16:15
    • 15:00

      Modo FF 2 (borta) P-08


      17:00
    • 15:00

      Träning F-12


      16:15
    • 16:00

      Domsjö IF F05 Blå (hemma) F-05


      18:00
    • 17:00

      Föräldramöte P-10


      18:00
    • 17:00

      Träning P-10


      18:00
    • 18:00

      Träning F-10


      19:00
    • 18:00

      Domsjö IF Flick Junior (hemma) F-04


      20:00
    • 19:30

      Träning P-03


      21:00
    • 19:30

      Träning Damer div 3


      21:00
    • 21:00

      Träning Division 5


      22:00
  • 13Mån
    v.20
    • 16:45

      Träning F-06


      18:00
    • 16:45

      Träning F-09


      18:00
    • 17:00

      Träning F-07


      18:15
    • 18:00

      Träning F-08


      19:15
    • 18:00

      Träning F-05


      19:30
    • 18:00

      Träning F-04


      19:15
    • 18:00

      Arbete / Dagsverke Division 5


      20:00
    • 19:15

      Träning F-03


      20:30
    • 19:15

      Träning Damer div 3


      20:30
    • 19:15

      Träning P-05


      20:30
  • 14Tis
    • 16:45

      Träning P-06


      18:00
    • 16:45

      Träning P-07


      18:15
    • 16:45

      Träning P-09


      18:00
    • 17:00

      Träning P-12


      18:00
    • 17:30

      Själevad 1 (borta) F-10


      18:30
    • 18:00

      Träning P-08


      19:15
    • 18:00

      Träning P-05


      19:30
    • 18:00

      Träning P-04


      19:15
    • 18:15

      Träning F-10


      19:15
    • 19:15

      Träning P-03


      20:45
    • 20:30

      Träning Division 5


      21:45
  • 15Ons
    • 16:45

      Träning F-05


      18:15
    • 16:45

      Träning F-04


      18:00
    • 16:45

      Träning F-08


      18:00
    • 17:30

      Kickoff P-08


      23:00
    • 17:30

      Träning F-06


      19:00
    • 17:45

      Träning F-07


      19:00
    • 18:00

      Träning F-09


      19:15
    • 18:00

      Träning P-07


      19:00
    • 18:00

      Träning P-10


      19:00
    • 19:00

      Nätra GIF (hemma) Division 5


      21:00
    • 19:15

      Träning F-03


      20:30
    • 20:30

      Träning Damer div 3


      22:00
  • 16Tor
    • 16:45

      Träning P-05


      18:15
    • 16:45

      Träning P-04


      18:00
    • 16:45

      Träning P-08


      18:00
    • 17:00

      Träning P-11


      18:00
      Höglandshallen
    • 17:45

      Träning P-07


      19:15
    • 18:00

      Träning P-06


      19:15
    • 18:00

      Träning P-09


      19:15
    • 18:00

      Städjobb Dollarstore F-04


      19:15
    • 18:00

      Träning F-04


      19:15
    • 19:00

      Köpmanholmen-Bjästa IF (borta) Damer div 3


      21:00
    • 19:15

      Träning P-03


      20:45
    • 20:30

      Träning F-03


      21:30
  • 17Fre
    • 16:45

      Träning P-04


      18:00
    • 17:15

      Träning F-11


      18:15
    • 18:30

      BK Örnen Blå (borta) F-08


      19:30
    • 19:00

      Bollkallar A-lagsmatchen P-07


      20:45
    • 19:00

      Modo FF/Domsjö IF P 04 (borta) P-03


      21:00
  • 18Lör
    • 10:00

      Träning F-12


      11:15
    • 10:00

      Träning P-12


      11:00
    • 10:00

      Träning P-13


      11:00
    • 10:00

      Domsjö (borta) P-09


      11:30
    • 10:00

      Moälven (borta) P-10


      19:00
    • 11:00

      Umeå IK FF (borta) F-03


      13:00
    • 11:00

      Träning P-11


      12:00
    • 11:30

      Domsjö (borta) P-09


      13:00
    • 12:00

      Träning Damer div 3


      13:00
    • 13:00

      Domsjö IF F04 (hemma) F-04


      15:00
    • 14:00

      Domsjö IF (borta) F-09


      15:30
    • 14:30

      Hägglunds IOFK Gul (hemma) F-08


      16:00
    • 14:30

      Själevads IK (hemma) P-08


      16:00
    • 15:30

      BK Örnen 2 (borta) F-10


      16:30
    • 16:00

      Moälvens FC (hemma) P-08


      17:30
    • 17:30

      Domsjö IF F05 Svart (hemma) F-05


      19:30
    • 17:30

      Domsjö IF Svart (hemma) F-05


      19:30
  • 19Sön
    • 09:00

      Plantskolan F-03


      15:00
    • 10:00

      Domsjö IF (borta) F-09


      11:30
    • 10:00

      BK Örnen P 07 (hemma) P-07


      12:00
    • 10:30

      Domsjö IF (hemma) F-07


      12:00
    • 12:00

      Hägglunds 4 (borta) P-10


      13:00
    • 12:00

      Hägglunds 3 (borta) P-10


      13:00
    • 12:00

      Domsjö Svart (hemma) P-05


      13:30
    • 14:00

      Hägglunds IoFK P-07 Lag 1 (borta) P-07


      16:00
    • 14:30

      Själevad vit (hemma) F-06


      16:00
    • 16:00

      BK Örnen P06 (borta) P-06


      18:00
    • 16:00

      Hägglunds (borta) P-09


      17:30
    • 17:00

      Träning P-10


      18:00
    • 17:00

      Långsele AIF (borta) F-05


      19:00
    • 18:00

      Gideälven (hemma) Damer div 3


      20:00
    • 18:00

      Träning F-10


      19:00
    • 18:00

      Dagsverke / Lagarbete Division 5


      20:00
    • 18:30

      Kramfors Alliansen P04 (hemma) P-04


      21:00
    • 18:30

      Kramfors P04 (hemma) P-05


      20:00
    • 19:00

      Träning P-06


      20:00
    • 20:00

      Träning P-03


      21:30
    • 20:00

      Träning Division 5


      21:30
  • 20Mån
    v.21
    • 15:45

      Träning F-11


      16:45
    • 16:45

      Träning F-06


      18:00
    • 16:45

      Träning F-09


      18:00
    • 17:00

      Träning F-07


      18:15
    • 18:00

      Träning F-08


      19:15
    • 18:00

      Träning F-05


      19:30
    • 18:00

      Målarjobb del 1 F-04


      19:15
    • 18:00

      Träning F-04


      19:15
    • 19:00

      Träning Damer div 3


      20:30
    • 19:15

      Träning P-05


      20:30
    • 19:15

      Träning F-03


      20:30
  • 21Tis
    • 16:45

      Träning P-06


      18:00
    • 16:45

      Träning P-07


      18:15
    • 16:45

      Träning P-09


      18:00
    • 17:00

      Träning F-03


      20:00
    • 18:00

      Träning P-08


      19:15
    • 18:00

      Träning P-05


      19:30
    • 18:00

      Målarjobb del 2 F-04


      19:15
    • 18:00

      Träning P-04


      19:15
    • 18:15

      Träning F-10


      19:15
    • 19:15

      Träning P-03


      20:45
    • 20:30

      Träning Division 5


      21:45
  • 22Ons
    • 16:45

      Träning F-05


      18:15
    • 16:45

      Träning F-04


      18:00
    • 16:45

      Träning P-08


      18:00
    • 18:00

      Träning F-09


      19:15
    • 18:00

      Träning F-07


      19:00
    • 18:00

      Träning P-07


      19:00
    • 18:00

      Träning F-06


      19:00
    • 18:00

      Träning P-10


      19:00
    • 18:15

      Tjejkväll F-05


      20:00
    • 19:00

      Domsjö IF/Modo FF P03 (hemma) P-03


      21:00
    • 19:15

      Träning F-03


      20:30
    • 20:30

      Träning Damer div 3


      22:00
  • 23Tor
    • 16:45

      Träning P-05


      18:15
    • 16:45

      Träning P-04


      18:00
    • 16:45

      Träning F-08


      18:00
    • 17:00

      Träning P-11


      18:00
    • 17:30

      BORTAMATCH Moälvsserien F-11


      19:00
    • 17:45

      Träning P-07


      19:15
    • 18:00

      Träning P-06


      19:15
    • 18:00

      Träning P-09


      19:15
    • 18:00

      Träning Damer div 3


      19:00
    • 19:00

      Själevads IK (borta) P-08


      20:30
    • 19:15

      Träning P-03


      20:45
    • 20:30

      Träning F-03


      21:30
  • 24Fre
    • 17:30

      Själevad 2 (hemma) F-10


      18:30
    • 18:30

      Själevad 1 (hemma) F-10


      19:30
    • 19:00

      BK Örnen F04 (borta) F-04


      21:00
    • 19:00

      Långsele P04 (borta) P-05


      20:30
    • 19:00

      Långsele AIF P-04 (borta) P-04


      21:00
  • 25Lör
    • 09:30

      Träning P-13


      10:30
    • 09:30

      Träning P-12


      10:30
    • 10:30

      Husum (hemma) P-08


      12:30
    • 10:30

      Köpmanholmen-Bjästa FF P07-08 (hemma) P-07


      12:30
    • 11:00

      Anundsjö (hemma) P-10


      12:00
    • 12:00

      Hägglunds IOFK Gul (hemma) F-08


      14:00
    • 12:30

      Hägglunds 4 (hemma) P-10


      13:30
    • 12:45

      Härnösand 1 (borta) F-06


      14:45
    • 14:00

      Sidensjö (hemma) P-10


      15:00
    • 15:30

      KB 65 (hemma) F-05


      17:30
    • 15:30

      Köpmanholmen-Bjästa FF F03-04 (borta) F-05


      17:30
    • 16:00

      KB 65 (hemma) P-09


      17:30
    • 16:00

      Hägglunds (hemma) P-09


      17:30
    • 17:45

      Domsjö (hemma) P-09


      19:15
    • 18:00

      Sidensjö IK (hemma) F-09


      19:30
  • 26Sön
    • 09:30

      Själevad gr. (borta) F-06


      11:00
    • 10:00

      Björna IF P 05-07 (hemma) P-06


      12:00
    • 10:00

      Hemmamatch, Arnäs 1 - Nätra P-11


      11:30
    • 11:30

      Hemmamatch, Arnäs 2 - Husum P-11


      13:00
    • 12:00

      Själevads IK (borta) P-07


      14:00
    • 12:00

      Domsjö Blå (hemma) P-05


      13:30
    • 14:00

      Piteå IF FF (hemma) F-03


      16:00
    • 15:00

      Träning F-12


      16:15
    • 15:00

      Modo FF (borta) F-08


      17:00
    • 16:00

      Remsle UIF FF -05 (hemma) F-05


      18:00
    • 17:00

      Träning P-10


      18:00
    • 18:00

      Domsjö IF (hemma) F-09


      19:30
    • 18:00

      Träning Damer div 3


      19:30
    • 18:00

      Träning F-10


      19:00
    • 18:30

      BK Örnen Örnsköldsvik (borta) F-07


      20:00
    • 19:30

      Träning Division 5


      21:00
  • 27Mån
    v.22
    • 16:45

      Träning F-09


      18:00
    • 16:45

      Träning F-06


      18:00
    • 17:00

      Träning F-07


      18:15
    • 18:00

      Träning F-08


      19:15
    • 18:00

      Träning F-04


      19:15
    • 18:00

      Träning F-05


      19:30
    • 18:15

      Träning F-11


      19:30
    • 18:30

      Hägglunds IoFK P-04 (borta) P-03


      20:30
    • 19:00

      Träning Damer div 3


      20:30
    • 19:15

      Träning P-05


      20:30
    • 19:15

      Träning F-03


      20:30
  • 28Tis
    • 16:45

      Träning P-06


      18:00
    • 16:45

      Träning P-07


      18:15
    • 16:45

      Träning P-09


      18:00
    • 17:30

      Själevad 2 (borta) F-10


      18:30
    • 18:00

      Träning P-08


      19:15
    • 18:00

      Träning P-05


      19:30
    • 18:00

      Träning P-04


      19:15
    • 18:15

      Träning F-10


      19:15
    • 20:30

      Träning Division 5


      21:45
  • 29Ons
    • 16:45

      Träning F-05


      18:15
    • 16:45

      BK Örnen Vit (hemma) F-08


      18:00
    • 17:00

      Träning F-03


      18:00
    • 18:00

      Träning P-10


      19:00
    • 18:00

      Träning F-07


      19:15
    • 18:00

      Träning F-09


      19:15
    • 18:00

      Träning P-07


      19:00
    • 18:00

      Träning F-06


      19:00
    • 19:00

      Själevads IK (hemma) F-04


      21:00
    • 19:00

      Bortamatch, BK Örnen 1 - Arnäs 1 P-11


      20:00
    • 20:30

      Träning P-03


      21:45
    • 20:30

      Träning Damer div 3


      22:00
  • 30Tor
    • 10:30

      BK örnen (hemma) F-06


      12:00
    • 12:00

      BK Örnen (hemma) P-09


      13:30
    • 16:45

      Träning P-08


      18:00
    • 16:45

      Träning P-05


      18:15
    • 16:45

      Träning P-04


      18:00
    • 17:00

      Träning P-11


      18:00
    • 17:45

      Träning P-07


      19:15
    • 18:00

      Träning P-06


      19:15
    • 18:00

      Träning P-09


      19:15
    • 18:15

      Träning F-11


      19:15
    • 19:00

      Anundsjö IF (borta) Damer div 3


      21:00
    • 19:15

      Träning P-03


      20:45
    • 20:30

      Träning F-03


      21:30
  • 31Fre
    • 16:45

      Träning P-04


      18:00
    • 16:45

      Träning F-04


      18:00
    • 18:00

      Själevads IK P06 Vit (borta) P-06


      20:00
    • 18:00

      Dagsverke Inventering Division 5


      21:00
    • 19:00

      Sollefteå GIF FF P04 (hemma) P-04


      21:00
    • 19:00

      Sollefteå P04 (hemma) P-05


      20:30