Avbryt
Börja följ

Fyll i din e-postadress för gratis uppdateringar om Arnäs IF

Följ

Arnäs IF

Följ oss för uppdateringar
Följ

Vi använder cookies för att ge dig bästa upplevelsen. Läs vår cookiepolicy här. Genom att fortsätta använda tjänsten godkänner du denna.

Okej
Arnäs IF
Välj lag

April 2019

Alla aktiviteter
  • 1Mån
    v.14
    • 18:00

      Träning P-04


      19:30
    • 18:00

      Träning P-05


      19:00
  • 2Tis
  • 3Ons
    • 16:45

      Träning F-08


      18:00
    • 17:00

      Träning F-03


      20:00
    • 17:00

      Träning F-04


      18:00
    • 18:00

      Träning F-05


      19:00
  • 4Tor
    • 18:00

      Ledarmöte P-03


      21:00
    • 18:00

      Upptaktsträff ! F-04


      20:00
    • 18:00

      Träning Damer div 3


      19:00
  • 5Fre
    • 17:00

      Träning F-05


      18:00
    • 17:45

      Träning P-04


      19:00
  • 6Lör
    • 09:00

      Träning F-04


      10:00
    • 09:00

      Träning F-03


      10:00
    • 09:00

      Träning F-05


      10:00
    • 10:00

      Grillning Coop 2019 F-04


      15:30
    • 10:00

      Träning P-05


      11:00
    • 10:00

      Träning P-03


      12:00
  • 7Sön
    • 11:00

      Träning F-05


      12:00
    • 11:00

      Träning F-04


      12:00
    • 11:00

      Träning F-03


      12:00
    • 14:00

      Domsjö IF Lag 2 (hemma) Damer div 3


      16:00
    • 15:00

      Träning P-07


      16:00
    • 18:15

      Spelarmöte / Info från laget och föreningen Division 5


      19:00
    • 19:00

      Träning Division 5


      20:00
    • 19:00

      Träning P-03


      20:00
  • 8Mån
    v.15
    • 18:00

      Träning P-04


      19:30
    • 18:00

      Träning P-05


      19:00
    • 18:00

      Träning F-08


      19:15
    • 18:30

      Föräldramöte F-12


      19:30
    • 18:30

      Träning F-03


      19:30
  • 9Tis
  • 10Ons
    • 16:00

      Varuplock Damer div 3


      21:00
    • 16:45

      Träning F-08


      18:00
    • 17:00

      Träning F-03


      18:00
    • 17:00

      Träning F-04


      18:00
    • 18:00

      Träning F-06


      19:00
    • 18:00

      Träning F-05


      19:00
    • 19:00

      Spelmöte F-06


      20:00
    • 19:30

      Träning P-04


      20:45
  • 11Tor
  • 12Fre
    • 16:15

      Uppstart P09 P-09


      00:00
    • 17:00

      Träning F-05


      18:00
    • 17:45

      Träning P-04


      19:00
  • 13Lör
    • 00:00

      Uppstart P09 P-09


      10:15
    • 09:00

      Träning P-11


      10:00
    • 10:00

      Grillning på JULA F-03


      15:00
    • 10:00

      Träning P-07


      11:00
    • 10:00

      Träning P-03


      12:00
    • 11:00

      Skorpeds SK (hemma) Damer div 3


      13:00
  • 14Sön
    • 09:00

      Träning F-04


      10:00
    • 09:00

      BK Örnen (hemma) F-08


      14:00
    • 10:00

      Träningsmatch P-08


      14:00
    • 11:00

      Träning F-03


      13:00
    • 11:00

      Träning F-05


      12:00
    • 12:00

      Träning P-10


      13:00
    • 14:00

      Träning F-09


      15:00
    • 14:00

      Föräldramöte F-09


      15:00
    • 14:00

      Träning P-04


      15:30
    • 15:00

      Träning P-07


      16:00
    • 15:30

      Träning F-06


      18:00
    • 18:00

      Träning Damer div 3


      19:30
    • 19:00

      Träning P-03


      20:00
    • 19:00

      Träning P-06


      20:30
    • 19:00

      Föräldramöte P-06


      20:30
    • 19:00

      Träning Division 5


      20:00
  • 15Mån
    v.16
    • 16:00

      Varuplock Damer div 3


      21:00
      Coop
    • 16:45

      Träning F-06


      18:00
    • 17:00

      Träning F-07


      18:15
    • 18:00

      Träning F-08


      19:15
    • 18:00

      Träning F-05


      19:30
    • 18:00

      Träning F-04


      19:15
    • 19:15

      Träning P-05


      20:30
    • 19:15

      Träning F-03


      20:30
  • 16Tis
    • 16:45

      Träning P-06


      18:00
    • 16:45

      Träning P-07


      18:15
    • 16:45

      Träning P-09


      18:00
    • 17:30

      Träning P-12


      18:30
    • 18:00

      Föräldramöte F-11


      19:00
    • 18:00

      Träning P-08


      19:15
    • 18:00

      Träning P-05


      19:30
    • 18:00

      Träning P-04


      19:15
    • 19:15

      Träning P-03


      20:45
    • 20:10

      Träning Damer div 3


      21:20
    • 20:30

      Träning Division 5


      21:45
  • 17Ons
    • 16:00

      Varuplock Damer div 3


      21:00
    • 16:45

      Träning F-04


      18:00
    • 16:45

      Träning F-05


      18:15
    • 16:45

      Träning F-08


      18:00
    • 17:00

      Träning P-10


      18:00
    • 18:00

      Träning F-07


      19:15
    • 18:00

      Träning F-07


      19:15
    • 18:00

      Träning F-09


      19:15
    • 18:00

      Föräldramöte F-07


      20:00
    • 18:00

      Träning P-04


      19:00
    • 18:00

      Träning F-06


      19:15
    • 19:15

      Träning P-07


      20:15
    • 19:15

      Träning F-03


      20:30
    • 20:30

      Träning P-03


      21:45
  • 18Tor
  • 19Fre
    • 16:45

      Träning P-04


      18:00
  • 20Lör
    • 10:00

      Träning P-11


      11:00
    • 10:00

      Träning P-07


      11:30
    • 14:30

      Domsjö Blå (hemma) P-05


      16:00
  • 21Sön
    • 11:00

      Träning F-05


      12:00
    • 12:30

      Domsjö Svart (hemma) P-05


      14:00
    • 14:00

      Träning P-08


      15:00
    • 17:00

      Träning P-10


      18:00
  • 22Mån
    v.17
    • 11:00

      Varuplock Damer div 3


      17:00
    • 12:00

      Umeå Södra (hemma) F-05


      13:30
    • 14:00

      BK Örnen Örnsköldsvik (hemma) F-05


      16:00
    • 16:45

      Träning F-09


      18:00
    • 16:45

      Träning F-06


      18:00
    • 17:00

      Träning F-07


      18:15
    • 18:00

      Träning F-05


      19:30
    • 18:00

      Träning P-04


      19:00
    • 18:00

      Träning F-04


      19:15
    • 19:15

      Träning P-05


      20:30
    • 19:15

      Träning F-03


      20:30
  • 23Tis
    • 16:45

      Träning P-07


      18:15
    • 16:45

      Träning P-06


      18:00
    • 17:00

      Träning P-12


      18:00
    • 18:00

      Träning P-08


      19:15
    • 18:00

      Träning P-05


      19:30
    • 18:00

      Träning P-04


      19:15
    • 19:15

      Träning P-03


      20:45
    • 20:10

      Träning Damer div 3


      21:20
    • 20:30

      Träning Division 5


      21:45
  • 24Ons
    • 16:45

      Träning F-08


      18:00
    • 16:45

      Träning F-04


      18:00
    • 16:45

      Träning F-05


      18:15
    • 17:00

      Träning P-10


      18:00
    • 18:00

      Träning F-07


      19:15
    • 18:00

      Träning F-07


      19:15
    • 18:00

      Träning F-09


      19:15
    • 18:00

      Träning P-07


      19:00
    • 18:00

      Träning F-06


      19:15
    • 19:00

      Träning Damer div 3


      20:30
    • 19:15

      Träning F-03


      20:30
    • 20:30

      Träning P-03


      21:45
  • 25Tor
    • 16:45

      Träning P-04


      18:00
    • 16:45

      Träning P-05


      18:15
    • 16:45

      Träning P-08


      18:00
    • 17:00

      Träning P-11


      18:00
    • 17:45

      Träning P-07


      19:15
    • 18:00

      Träning P-09


      19:15
    • 18:00

      Träning P-06


      19:15
    • 18:00

      Träning Damer div 3


      19:00
    • 19:15

      Träning P-03


      20:45
    • 20:30

      Träning Division 5


      21:45
  • 26Fre
    • 16:45

      Träning P-04


      18:00
  • 27Lör
    • 10:00

      Träning P-11


      11:00
    • 10:00

      Träning P-07


      11:00
    • 12:30

      Kramfors-Alliansen (hemma) F-06


      14:00
    • 14:00

      Träningsmatch F-09


      16:00
  • 28Sön
    • 08:45

      Träningscup F-07


      13:30
    • 09:00

      Träning F-07


      13:30
    • 09:00

      Fotbollsdag med matcher P-07


      14:00
    • 09:00

      Arnäs P05 (hemma) P-05


      20:00
    • 13:00

      Uppstartsmöte 2019 F-10


      15:00
    • 14:00

      Träning P-08


      15:00
    • 14:00

      Sunderby SK (hemma) F-03


      16:00
    • 15:00

      Träning F-12


      16:15
    • 16:30

      Själevads IK (hemma) P-04


      18:00
    • 17:00

      Träning P-10


      18:00
    • 18:00

      Träning Damer div 3


      19:30
    • 19:00

      Träning P-06


      20:00
  • 29Mån
    v.18
    • 16:45

      Träning F-09


      18:00
    • 16:45

      Träning F-06


      18:00
    • 17:00

      Träning F-07


      18:15
    • 18:00

      Träning F-08


      19:15
    • 18:00

      Träning P-04


      19:00
    • 18:00

      Träning F-05


      19:30
    • 18:00

      Träning F-04


      19:15
    • 19:00

      Själevads IK lag 2 (hemma) Damer div 3


      21:00
    • 19:15

      Träning P-05


      20:30
    • 19:15

      Träning F-03


      20:30
  • 30Tis