Avbryt
Börja följ

Fyll i din e-postadress för gratis uppdateringar om Ahlafors IF

Följ

Till AIF:s hemsida

Följ oss för uppdateringar
Följ

Vi använder cookies för att ge dig den bästa upplevelsen. Genom att använda tjänsten godkänner du detta.

Okej
Ahlafors IF
Välj lag

Oktober 2017

Alla aktiviteter
  • 1Sön
    v.39
    • 10:30

      Hermansby IF Svart (hemma) P-06


      11:45
    • 10:30

      Ytterby (hemma) P-07


      12:00
    • 10:40

      Älvängens IK vit (borta) P09


      14:00
    • 12:00

      Örgryte IS P13 (hemma) P05


      13:30
    • 16:30

      Låtta Marta IF (hemma) Seniorlag Damer


      18:30
  • 2Mån
    v.40
    • 17:30

      Träning P-08


      19:00
    • 17:30

      Träning P-06


      19:00
    • 17:30

      Träning P-07


      19:15
    • 17:30

      Träning P09


      18:30
    • 17:30

      Träning F06/07/08


      19:00
    • 18:00

      Träning P05


      19:30
  • 3Tis
  • 4Ons
    • 17:30

      Träning P-06


      19:00
    • 17:30

      Träning P-07


      19:15
    • 17:30

      Träning P-08


      19:00
    • 17:45

      Träning F/P 11


      18:45
    • 19:00

      Träning P04 med NSK P04 P05


      20:30
  • 5Tor
  • 6Fre
  • 7Lör
    • 10:40

      Romelanda (hemma) P-08


      14:00
    • 11:00

      Kode IF 2 (hemma) F06/07/08


      13:00
    • 16:00

      Stenungsunds IF P12 (hemma) P05


      17:30
  • 8Sön
    • 10:30

      Nödinge SK (hemma) P-06


      11:45
    • 14:00

      Ytterby (hemma) P-07


      15:30
  • 9Mån
    v.41
    • 17:30

      Träning P-08


      19:00
    • 17:30

      Träning P09


      18:30
    • 18:00

      Träning P05


      19:30
  • 10Tis
  • 11Ons
    • 17:30

      Träning P-06


      19:00
    • 17:30

      Träning P-07


      19:15
    • 17:30

      Träning P-08


      19:00
  • 12Tor
  • 13Fre
  • 14Lör
    • Heldag

      Sammandrag/Avslutning F-09/10

    • 10:00

      Kungälvs FF Grön (hemma) F06/07/08


      14:00
      Kärnavallen 22 Konstgräs
      Serie: Poolspel F08
      Samlingsinfo: Gulf
      Samlingstid: 08:45
      Anteckning: 10.00 AIF - Nödinge
      11.00 Hermansby - AIF
      12.00 AIF - Ytterby Röd
      13.00 Ytteby Vit - AIF
      Resultat och referat
    • 16:00

      Avslutning F-09/10


      20:00
  • 15Sön
    • 10:45

      Träning P-07


      12:30
    • 12:00

      Serbiska KIF Semberija P13 (borta) P05


      13:30
    • 16:00

      IK Zenith (hemma) Seniorlag Damer


      18:00
  • 16Mån
    v.42
  • 17Tis
  • 18Ons
    • 17:30

      Träning P-07


      19:15
  • 19Tor
    • 18:00

      Träning P05


      19:30
    • 18:30

      Sävedalens IF P13 (hemma) P05


      19:45
  • 20Fre
  • 21Lör
    • 11:00

      Match mot Älvängen! P-10


      12:00
    • 13:00

      Kareby/Kode P13 (hemma) P05


      14:30
  • 22Sön
    • 10:45

      Träning P-07


      12:30
  • 23Mån
    v.43
    • 17:30

      Träning P-08


      19:00
    • 18:00

      Träning P05


      19:30
  • 24Tis
  • 25Ons
  • 26Tor
    • 18:00

      Träning P05


      19:30
  • 27Fre
  • 28Lör
  • 29Sön
  • 30Mån
    v.44
    • 18:00

      Träning P05


      19:30
  • 31Tis