Avbryt
Börja följ

Fyll i din e-postadress för gratis uppdateringar om Skara HF

Följ

Skara HF

Följ oss för uppdateringar
Följ

Vi använder cookies för att ge dig bästa upplevelsen. Läs vår cookiepolicy här. Genom att fortsätta använda tjänsten godkänner du denna.

Okej

November 2017

Alla aktiviteter
  • 1Ons
    v.44
    • 09:00

      Träning A-lag


      10:30
    • 15:30

      Träning A-flick


      16:45
    • 16:30

      Träning A-lag


      18:30
    • 17:45

      Träning U-lag


      20:00
  • 2Tor
    • 16:30

      Träning F-04


      18:00
    • 18:00

      Träning F-06


      19:30
    • 18:00

      Träning A-lag


      19:30
    • 19:30

      Träning U-lag


      21:10
  • 3Fre
    • Heldag

      Hjälpa till på Skadevi cup U-lag

    • 10:00

      Skadevi F-04


      23:00
    • 12:00

      Skadevi Handbollscup A-flick


      23:00
    • 18:00

      Skadevi cup F-05


      19:00
    • 19:30

      Skadevi-Cup F-07


      20:30
  • 4Lör
    • Heldag

      Hjälpa till på Skadevi cup U-lag

    • 07:30

      Scadevi i Vilan 2 F-07


      12:15
    • 08:00

      Skadevi Handbollscup A-flick


      19:00
    • 08:00

      Skadevi F-04


      19:00
    • 08:00

      Skadevi cup F-05


      19:00
    • 13:00

      läger F-06


      23:00
    • 14:30

      Skadevi-Cup F-07


      20:30
  • 5Sön
    • Heldag

      Hjälpa till på Skadevi cup U-lag

    • 08:00

      läger F-06


      12:00
    • 08:00

      Skadevi Handbollscup A-flick


      19:00
    • 08:00

      Skadevi cup F-05


      19:00
    • 08:00

      Skadevi F-04


      19:00
    • 08:35

      Skadevi-Cup F-07


      15:30
    • 15:00

      Team Eslövs IK (borta) A-lag


      17:00
  • 6Mån
    v.45
    • 17:00

      HB-grunder 2 / MV-grunder 2 Skara HF


      20:00
    • 17:00

      Träning F-10


      18:00
    • 18:00

      Träning F-09


      19:30
    • 18:00

      Träning F-05


      19:30
    • 18:00

      Träning A-lag


      20:30
    • 18:00

      Ledarmöte Skara U U-lag


      19:00
    • 19:00

      Träning U-lag


      21:00
    • 19:00

      Träning A-flick


      20:30
  • 7Tis
    • 09:00

      Träning A-lag


      10:30
    • 16:30

      Träning F-06


      18:00
    • 16:30

      Träning F-11


      17:30
    • 17:45

      Träning F-04


      19:00
    • 18:00

      Träning A-lag


      19:30
    • 18:00

      Träning F-07


      19:30
    • 19:00

      Träning F-05


      20:30
    • 19:30

      Träning A-flick


      21:00
    • 19:45

      Träning U-lag


      21:00
  • 8Ons
    • 09:00

      Träning A-lag


      10:30
    • 15:30

      Träning A-flick


      16:45
    • 16:30

      Träning A-lag


      18:30
    • 17:45

      Träning U-lag


      20:00
    • 18:00

      Träning F-08


      19:30
  • 9Tor
    • 16:30

      Träning F-04


      18:00
    • 18:00

      Träning F-06


      19:30
    • 18:00

      Träning A-lag


      19:30
    • 19:30

      Träning U-lag


      21:10
  • 10Fre
    • 16:30

      Träning A-flick


      18:00
    • 17:30

      Träning F-07


      19:00
    • 17:30

      Träning F-05


      19:00
  • 11Lör
    • 09:00

      Skövde HF Svart (borta) F-05


      11:00
    • 09:00

      Skövde HF Vit (hemma) F-07


      11:00
    • 09:00

      Skadevi Cup F-08


      15:00
    • 10:00

      KFUM Trollhättan (hemma) F-05


      12:00
      Skövde Idrottshall
      Serie: VHF F05 V
      Anteckning: Lag 1
      Resultat och referat
    • 11:00

      Alingsås HK 1 (hemma) F-07


      13:00
    • 12:00

      Bemaning a-lags matcher F-06


      17:00
    • 14:00

      HK Lidköping F05 (borta) F-05


      16:00
    • 14:00

      Skara HF (borta) A-lag


      16:00
    • 15:00

      Falköpings AIK HK F05 Y (borta) F-05


      17:00
  • 12Sön
    • 11:00

      Skövde HF Röd (borta) F-06


      13:00
    • 12:00

      HK Guldkroken Hjo (borta) F-06


      14:00
    • 13:00

      Alingsås HK (borta) U-lag


      15:00
    • 14:30

      Skara HF A2 (borta) A-flick


      16:30
    • 17:10

      HK Brätte (borta) A-flick


      19:10
    • 17:10

      HK Brätte (borta) U-lag


      19:10
    • 18:30

      Falköpings AIK HK (borta) U-lag


      20:30
  • 13Mån
    v.46
    • 16:30

      Träning A-flick


      18:00
    • 17:00

      Träning F-10


      18:00
    • 18:00

      Träning F-09


      19:30
    • 18:00

      Ledarmöte Skara U U-lag


      19:00
    • 18:00

      Träning A-lag


      20:30
    • 18:00

      Träning F-05


      19:30
    • 19:00

      Träning U-lag


      21:00
    • 19:30

      Träning F-04


      21:00
  • 14Tis
    • 16:30

      Träning F-06


      18:00
    • 16:30

      Träning F-11


      17:30
    • 17:45

      Träning F-04


      19:00
    • 18:00

      Träning A-lag


      19:30
    • 18:00

      Träning F-07


      19:30
    • 19:00

      Träning F-05


      20:30
    • 19:30

      Träning A-flick


      21:00
    • 19:45

      Träning U-lag


      21:00
  • 15Ons
    • 09:00

      Träning A-lag


      10:30
    • 15:30

      Träning A-flick


      16:45
    • 16:30

      Träning A-lag


      18:30
    • 18:00

      Träning F-08


      19:30
    • 20:10

      IF Hallby HK (hemma) U-lag


      22:10
  • 16Tor
    • 16:30

      Träning F-04


      18:00
    • 18:00

      Träning F-06


      19:30
    • 18:00

      Träning A-lag


      19:00
    • 19:00

      Lugi HF (borta) A-lag


      21:00
    • 20:10

      KFUM IK Ulricehamn (hemma) U-lag


      22:10
  • 17Fre
    • 17:30

      Träning F-05


      19:00
    • 17:30

      Träning F-07


      19:00
  • 18Lör
    • 11:00

      IFK Karlsborg (borta) A-flick


      13:00
    • 11:00

      Falköpings AIK HK F05 X (hemma) F-05


      13:00
    • 12:25

      HK Lidköping F07 2 (borta) F-07


      14:25
    • 13:00

      Skövde HF Grön F06 (hemma) F-05


      15:00
    • 13:35

      HK Lidköping F07 (borta) F-07


      15:35
  • 19Sön
    • 07:15

      Minihandboll Alingsås F-08


      11:00
    • 09:00

      Skövde HF Röd (borta) F-05


      11:00
    • 10:00

      HK Lidköping F05 2 (hemma) F-05


      12:00
    • 15:30

      Skara HF A2 (borta) A-flick


      17:30
    • 17:30

      Skara HF J (borta) U-lag


      19:30
  • 20Mån
    v.47
    • 16:30

      Träning A-flick


      18:00
    • 17:00

      Träning F-10


      18:00
    • 18:00

      Träning F-09


      19:30
    • 18:00

      Ledarmöte Skara U U-lag


      19:00
    • 18:00

      Träning F-05


      19:30
    • 19:00

      Träning U-lag


      21:00
    • 19:30

      Träning F-04


      21:00
  • 21Tis
    • 16:30

      Träning F-06


      18:00
    • 16:30

      Träning F-11


      17:30
    • 17:45

      Träning F-04


      19:00
    • 18:00

      Träning F-07


      19:30
    • 19:00

      Träning F-05


      20:30
    • 19:30

      Träning A-flick


      21:00
    • 19:45

      Träning U-lag


      21:00
  • 22Ons
    • 17:45

      Träning U-lag


      20:00
    • 18:00

      Träning F-08


      19:30
  • 23Tor
    • 16:30

      Träning F-04


      18:00
    • 18:00

      Träning F-06


      19:30
    • 19:30

      Träning U-lag


      21:10
  • 24Fre
    • 17:30

      Träning F-05


      19:00
    • 17:30

      Träning F-07


      19:00
    • 17:30

      Träning A-flick


      19:00
  • 25Lör
    • 12:15

      Skövde HF Vit F03 (borta) A-flick


      14:15
    • 12:45

      Lysekils HK (borta) U-lag


      14:45
  • 26Sön
    • 09:00

      Träning F-08


      10:00
    • 11:00

      Tibro HK F06 (hemma) F-06


      13:00
    • 11:55

      Skövde HF Vit (borta) F-06


      13:55
    • 12:00

      HK Country (borta) U-lag


      14:00
    • 13:00

      IF Hallby HK (hemma) F-06


      15:00
    • 13:05

      HK Lidköping F06 2 (borta) F-06


      15:00
    • 17:30

      HB 78 (borta) U-lag


      19:30
  • 27Mån
    v.48
    • 16:30

      Träning A-flick


      18:00
    • 17:00

      Träning F-10


      18:00
    • 18:00

      Träning F-09


      19:30
    • 18:00

      Ledarmöte Skara U U-lag


      19:00
    • 18:00

      Träning A-lag


      20:30
    • 18:00

      Träning F-05


      19:30
    • 19:00

      Träning U-lag


      21:00
    • 19:30

      Träning F-04


      21:00
  • 28Tis
    • 16:30

      Träning F-06


      18:00
    • 16:30

      Träning F-11


      17:30
    • 17:45

      Träning F-04


      19:00
    • 18:00

      Träning F-07


      19:30
    • 19:00

      Träning F-05


      20:30
    • 19:30

      Träning A-flick


      21:00
    • 19:45

      Träning U-lag


      21:00
  • 29Ons
    • 09:00

      Träning A-lag


      10:30
    • 15:30

      Träning A-flick


      16:45
    • 16:30

      Träning A-lag


      18:30
    • 17:45

      Träning U-lag


      20:00
    • 18:00

      Träning F-08


      19:30
  • 30Tor
    • 16:30

      Träning F-04


      18:00
    • 18:00

      Träning F-06


      19:30
    • 18:00

      Träning A-lag


      19:30
    • 19:30

      Träning U-lag


      21:10