Avbryt
Börja följ

Fyll i din e-postadress för gratis uppdateringar om Skara HF

Följ

Skara HF

Följ oss för uppdateringar
Följ

Vi använder cookies för att ge dig den bästa upplevelsen. Genom att använda tjänsten godkänner du detta.

Okej

December 2017

Alla aktiviteter
  • 1Fre
    v.48
    • 16:00

      Träning F-03


      18:00
    • 17:30

      Träning F-05


      19:00
    • 17:30

      Träning A-flick


      19:00
  • 2Lör
    • Heldag

      Ev. USM Steg 2 A-flick

    • 09:00

      Skövde HF Grön F06 (borta) F-05


      11:00
    • 10:00

      Falköpings AIK HK F05 X (hemma) F-05


      12:00
    • 10:00

      Skövde HF Röd (hemma) F-05


      12:00
    • 12:00

      HK Lidköping F05 2 (hemma) F-05


      14:00
    • 12:25

      Alingsås HK Röd (borta) F-04


      14:25
    • 13:35

      HK Lidköping F04 1 (borta) F-04


      15:35
    • 13:45

      HK Järnvägen 1 (borta) A-flick


      15:45
    • 14:00

      IFK Bankeryd (hemma) A-flick


      16:00
    • 15:45

      HK Brukspôjkera (hemma) U-lag


      17:45
    • 17:15

      Skåre HK (borta) A-flick


      19:15
    • 17:45

      HK Country U (hemma) U-lag


      19:45
  • 3Sön
    • Heldag

      Ev. USM Steg 2 A-flick

    • 09:00

      Träning F-08


      10:00
    • 09:00

      IFK Hammarö (borta) A-flick


      11:00
    • 09:00

      H43 Lund HF 2 (hemma) A-flick


      11:00
    • 13:25

      HK Lidköping F07 (borta) F-07


      15:25
    • 13:30

      Partille IF HK (hemma) A-flick


      15:30
    • 14:35

      HK Lidköping F07 2 (borta) F-07


      16:35
    • 15:00

      Spånga HK 2 (hemma) A-flick


      17:00
  • 4Mån
    v.49
    • 16:30

      Träning A-flick


      18:00
    • 16:30

      Träning F-03


      18:00
    • 17:00

      Träning F-10


      18:00
    • 18:00

      Spelarmöte A-flick


      19:00
    • 18:00

      Ledarmöte Skara U U-lag


      19:00
    • 18:00

      Träning A-lag


      20:30
    • 18:00

      Träning F-09


      19:30
    • 18:00

      Träning F-05


      19:30
    • 19:00

      Träning U-lag


      21:00
    • 19:30

      Träning F-04


      21:00
  • 5Tis
    • 09:00

      Träning A-lag


      10:30
    • 16:30

      Träning F-06


      18:00
    • 18:00

      Träning F-07


      19:30
    • 18:00

      Träning A-lag


      19:30
    • 19:00

      Träning F-05


      20:30
    • 19:30

      Träning A-flick


      21:00
    • 19:45

      Träning U-lag


      21:00
  • 6Ons
    • 09:00

      Träning A-lag


      10:30
    • 15:30

      Träning A-flick


      16:45
    • 16:30

      Träning A-lag


      18:30
    • 17:45

      Träning U-lag


      20:00
    • 18:00

      Träning F-08


      19:30
    • 18:30

      HB-grunder 3 Skara HF


      21:00
    • 19:30

      Träning F-03


      21:00
  • 7Tor
    • 16:30

      Träning F-04


      18:00
    • 18:00

      Träning A-lag


      19:30
    • 18:00

      Träning F-06


      19:30
    • 19:00

      Domarutbildning spelare U/J Skara HF


      21:00
    • 19:30

      Träning U-lag


      21:10
  • 8Fre
    • 16:00

      Träning F-03


      18:00
    • 17:30

      Träning F-07


      19:00
    • 17:30

      Träning F-05


      19:00
    • 17:30

      Träning A-flick


      19:00
  • 9Lör
    • Heldag

      Matchträning F-04

    • 09:00

      Skövde HF Svart F04 (borta) F-03


      11:00
    • 10:00

      Skövde HF Grön F04 (hemma) F-03


      12:00
    • 11:00

      Minihandboll Skövde F-08


      18:00
    • 11:00

      Mariestads AIF (borta) A-flick


      13:00
    • 12:15

      IF Hellton Karlstad (borta) A-flick


      14:15
  • 10Sön
    • 11:00

      Skara HF 06 Lila (hemma) F-06


      13:00
    • 12:00

      Falköpings AIK HK F06 (hemma) F-06


      14:00
    • 13:00

      Falköpings AIK HK F06 (hemma) F-06


      15:00
  • 11Mån
    v.50
    • 16:30

      Domarutbildning spelare A-flick Skara HF


      18:00
    • 16:30

      Träning A-flick


      18:00
    • 16:30

      Träning F-03


      18:00
    • 17:00

      Träning F-10


      18:00
    • 18:00

      Ledarmöte Skara U U-lag


      19:00
    • 18:00

      Träning A-lag


      20:30
    • 18:00

      Träning F-09


      19:30
    • 18:00

      Träning F-04


      19:30
    • 18:30

      HB-grunder 4 / MV-grunder 3 Skara HF


      21:00
    • 19:00

      Träning U-lag


      21:00
    • 19:30

      Träning F-05


      21:00
  • 12Tis
    • 09:00

      Träning A-lag


      10:30
    • 16:30

      Träning F-06


      18:00
    • 18:00

      Träning F-07


      19:30
    • 18:00

      Träning A-lag


      19:30
    • 19:00

      Träning F-05


      20:30
    • 19:30

      Träning A-flick


      21:00
    • 19:45

      Träning U-lag


      21:00
  • 13Ons
    • 09:00

      Träning A-lag


      10:30
    • 15:30

      Träning A-flick


      16:45
    • 16:30

      Träning A-lag


      18:30
    • 17:45

      Träning U-lag


      20:00
    • 18:00

      Träning F-08


      19:30
    • 19:30

      Träning F-03


      21:00
  • 14Tor
    • 16:30

      Träning F-04


      18:00
    • 18:00

      Träning A-lag


      19:30
    • 18:00

      Träning F-06


      19:30
    • 19:30

      Träning U-lag


      21:10
  • 15Fre
    • 16:00

      Träning F-03


      18:00
    • 17:30

      Träning F-07


      19:00
    • 17:30

      Träning F-05


      19:00
    • 17:30

      Träning A-flick


      19:00
    • 20:00

      KFUM Trollhättan (hemma) A-flick


      22:00
  • 16Lör
    • 11:00

      KFUM Trollhättan (hemma) F-05


      13:00
    • 11:30

      Alingsås HK 1 (borta) F-07


      13:30
    • 12:00

      IFK Bankeryd (hemma) F-03


      14:00
    • 12:30

      Skövde HF Vit (borta) F-07


      14:30
    • 13:00

      Skövde HF Svart (hemma) F-05


      15:00
    • 14:00

      IF Hallby HK (hemma) F-03


      16:00
    • 14:30

      HK Lidköping F04 1 (hemma) F-04


      16:30
    • 16:30

      Alingsås HK Röd (hemma) F-04


      18:30
  • 17Sön
    • 09:00

      Träning F-08


      10:00
    • 10:00

      Skövde HF Röd (borta) F-06


      12:00
    • 10:15

      HK Lidköping F05 (borta) F-05


      12:15
    • 11:00

      IFK Bankeryd (hemma) F-06


      13:00
    • 11:25

      Falköpings AIK HK F05 Y (hemma) F-05


      13:25
    • 14:00

      IFK Mullsjö (hemma) A-flick


      16:00
    • 14:30

      HK Lidköping F06 (hemma) F-06


      16:30
    • 16:30

      HK Guldkroken Hjo (hemma) F-06


      18:30
  • 18Mån
    v.51
    • 16:30

      Träning A-flick


      18:00
    • 16:30

      Träning F-03


      18:00
    • 17:00

      Träning F-10


      18:00
    • 18:00

      Ledarmöte Skara U U-lag


      19:00
    • 18:00

      Träning A-lag


      20:30
    • 18:00

      Träning F-05


      19:30
    • 18:00

      Träning F-09


      19:30
    • 19:00

      Träning U-lag


      21:00
    • 19:30

      Träning F-04


      21:00
  • 19Tis
    • 09:00

      Träning A-lag


      10:30
    • 16:30

      Träning F-06


      18:00
    • 18:00

      Träning F-07


      19:30
    • 18:00

      Träning A-lag


      19:30
    • 19:00

      Träning F-05


      20:30
    • 19:30

      Träning A-flick


      21:00
    • 19:45

      Träning U-lag


      21:00
  • 20Ons
    • 09:00

      Träning A-lag


      10:30
    • 15:30

      Träning A-flick


      16:45
    • 16:30

      Träning A-lag


      18:30
    • 19:00

      Hemmamatch med julmys U-lag


      21:00
    • 19:00

      Önnereds HK (hemma) A-lag


      21:00
    • 19:00

      A-lagsmatch F-03


      20:30
  • 21Tor
    • 16:30

      Träning F-04


      18:00
    • 18:00

      Träning A-lag


      19:30
    • 18:00

      Träning F-06


      19:30
  • 22Fre
    • 16:00

      Träning F-03


      18:00
    • 17:30

      Träning A-flick


      19:00
    • 19:00

      BK Heid (borta) A-lag


      21:00
  • 23Lör
  • 24Sön
  • 25Mån
    v.52
    • 17:00

      Träning F-10


      18:00
    • 18:00

      Träning A-lag


      20:30
    • 18:00

      Träning F-09


      19:30
  • 26Tis
    • 09:00

      Träning A-lag


      10:30
    • 16:30

      Träning F-06


      18:00
    • 18:00

      Träning A-lag


      19:30
  • 27Ons
    • 09:00

      Träning A-lag


      10:30
    • 15:30

      Träning A-flick


      16:45
    • 16:30

      Träning A-lag


      18:30
    • 18:00

      Träning F-05


      19:30
    • 19:30

      Träning F-03


      21:00
  • 28Tor
    • 18:00

      Träning A-lag


      19:30
    • 18:00

      Träning F-05


      20:00
    • 18:00

      Träning F-06


      19:30
  • 29Fre
    • 16:00

      Träning F-03


      18:00
    • 17:30

      Träning A-flick


      19:00
  • 30Lör
  • 31Sön